Harley-Davidson Penster: na třech kolech v náklonu

Harley-Davidson Penster: na třech kolech v náklonu: titulní fotka Třístopý stroj, který svému jezdci nabídne podobné náklony jako motorka, se mohl objevit v nabídce značky Harley-Davidson. Bohužel prototyp zamířil do firemního muzea.

V letech 2007 a 2008 se v médiích objevilo několik skic zajímavé tříkolky Harley-Davidson. Ty unikly z patentního úřadu a byl na nich stroj s dvojicí předních kol a jedním zadním. Nejzajímavější na něm byl způsob zavěšení kol na přední nápravě a odpružení.

Tříkolka slibující zábavu zmizela v propadlišti dějin a teprve nyní o ní přinesl několik informací magazín The Kneeslider. Ten uvádí, že na vývoji prototypu se podílel stavitel zakázkových a závodních vozů John Buttera.

Právě tento muž měl již v roce 1998 postavit první prototyp tříkolky Harley-Davidson, umožňující náklony v zatáčkách. Na konci vývoje v roce 2006 stál oranžový prototyp, který se svým vzhledem nejvíce přibližuje výkresům pro patentní úřad. Slibně a především zábavně vypadající koncept pojmenovaný Penster se nakonec sériové výroby nedočkal a zamířil do muzea značky Harley-Davidson.

Místo Pensteru schopného předvést náklon až 45 stupňů do své nabídky Harley-Davidson nakonec zařadil osvědčenou koncepci s jedním kolem vpředu a dvojicí kol vzadu. Místo zábavné hračky se objevil cestovatelský křižník Tri Glide Ultra Classic, který navazuje na Servi-Car vyráběny od roku 1932 a až do sedmdesátých let hojně využívaný policií.

Fotogalerie

  • Harley-Davidson Penster: na třech kolech v náklonu: fotka 1
  • Harley-Davidson Penster: na třech kolech v náklonu: fotka 2
  • Harley-Davidson Penster: na třech kolech v náklonu: fotka 3
  • Harley-Davidson Penster: na třech kolech v náklonu: fotka 4
  • Harley-Davidson Penster: na třech kolech v náklonu: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.