Harley-Davidson FXCW Rocker: chopper pro velký kluky

Harley-Davidson FXCW Rocker: chopper pro velký kluky: titulní fotka Motorky Harley-Davidson se pro nás, bikery ze "Staré dámy", staly synonymem pro cestování po nekonečných amerických prériích, kde nemusíte moc sledovat rovnou silnici a spíše se kocháte krajinou. V podobném duchu je koncipován i nový bike z rodiny Softail

„Američtí kluci od Haryka konečně poskládali výborného a plnokrevného choppera … ,“ zněla slova jednoho britského novináře během prvních jízd, na které byla přizvána přední světová média.

Harley-Davidson poskládal nový model Rocker podle staré, ale osvědčené koncepce: vzduchem chlazený vidlicový dvouválec, který prošel řádnou inovací loni, má objem 1 584 cmm. Maximální točivý moment 117 Nm v 3 200 ot./min se přenáší přes šestistupňovou převodovku a ozubený řemen na zadní kolo s mamutí pneumatikou o rozměrech 240/40 R18. Za velikost zadní pryže by se nemusel stydět kdejaký hot-hatch.

Zbytek motocyklu je také jasným zástupcem třídy choperů: široká a téměř rovná řídítka, delší přední vidlice s úzkým 19palcovým kolem, jednoduchý kónický světlomet, kapkovitá nádrž a posez téměř na zadním kole. Jinak všude plno chromu… Předběžná cena pro americký trh je 17 295 dolarů (při současném kurzu cca 328 tis. Kč) za černou barvu Vivid Black. Kdo by chtěl jiné barvy, v nabídce je Pacific Blue Pearl (modrá); Crimson Red Sunglo (červená) a Vivid Black Deluxe (černá, perleťová), zaplatí na Rocker 17 640 USD.

Motorkáři, co mají doma stejně naladěnou manželku, si mohou objednat verzi FXCWC Rocker C, což není nic jiného, než dvoumístné provedení choppera. Od klasického modelu se liší pouze druhým „vysutým“ sedlem, kde sedět bude asi za trest, a stupačkami pro spolujezdce.

Fotogalerie

  • Harley-Davidson FXCW Rocker: chopper pro velký kluky: fotka 1
  • Harley-Davidson FXCW Rocker: chopper pro velký kluky: fotka 2
  • Harley-Davidson FXCW Rocker: chopper pro velký kluky: fotka 3
  • Harley-Davidson FXCW Rocker: chopper pro velký kluky: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Lelandvef Lelandvef 08.08.2017  20:04
Vstoupit do diskuse ›