Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video)

Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): titulní fotka Kabriolet britské značky Range Rover se od německé tuningové společnosti Hamann dočkal jen těžko přehlédnutelné sady karosářských dílů, snížení světlé výšky a zvýšení výkonu motoru.

Range Rover Evoque Convertible se představil na podzim loňského roku a Hamann nyní na tuto skutečnost reaguje kompletním programem úprav pro tento model. Nejvýraznější z nich se týkají karoserie. Ta se díky nim rozšiřuje v oblasti předních blatníků o 70 mm a o 80 mm v případě zadních blatníků.

Sada nových karosářských dílů pak vedle rozšíření blatníků zahrnuje i nový přední nárazník s integrovanými LED pro denní svícení, nástavce prahů, spoiler a zadní nárazník s difuzorem.

Podobný paket karosářských dílů je k dispozici i pro třídveřový i pětidveřový Evoque, což platí i pro sadu sportovních pružin, snižujících světlou výšku vozu o 30 mm a 22palcová litá kola s osmnácti paprsky.

Pro pohonné jednotky nejmenšího Range Roveru je připraveno zvýšení výkonu za pomoci nového softwaru pro jejich řídící jednotky.

Hamann uvádí pro základní vznětové provedení s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem zvýšení výkonu ze standardních 150 koní (110 kW) na 183 koní (135 kW), zatímco pro výkonnější verzi je připraven nárůst ze standardních 180 koní (132 kW) na 210 koní (154 kW).

Zájemci o větší porci výkonu z benzinového 2.0 Si4 mohou počítat s růstem ze sériových 240 koní (177 kW) na 260 koní (191 k) a točivý moment se zde zvyšuje ze 340 N.m na 395 N.m.

Jízdní dojmy: Range Rover Evoque Cabriolet. Dává smysl?

K dispozici jsou i tradiční doplňky v podobě sportovních pedálů a koberců s logy Hamann, která mohou být světelnými diodami promítaná i na vozovku vedle vozu po otevření dveří. 

Fotogalerie

 • Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): fotka 1
 • Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): fotka 2
 • Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): fotka 3
 • Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): fotka 4
 • Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): fotka 5
 • Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): fotka 6
 • Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): fotka 7
 • Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): fotka 8
 • Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): fotka 9
 • Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): fotka 10
 • Hamann rozšiřuje a snižuje Range Rover Evoque Convertible (+video): fotka 11


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.