Hamann Cyclone: widebody pro Porsche Cayenne

Hamann Cyclone: widebody pro Porsche Cayenne: titulní fotka Pozor, pozor! Hlašení o blížící se živelné katastrofě. Z německého Laupheimu se žene do všech směrů prudký vítr, často označovaný jako "Cyclone".

Vedení německé ladičské firmy Hamann má poslední dobou ve zvyku dávat novým modelům jména po přírodních živlech. Na podzimním frankfurtském autosalonu se představil Hamann Thunder, přepracované BMW řady 3, kam tuner narval 5,0 V10 z M5/M6 a vyhnal výkon až na 412 kW (560 k) bez přeplňování. Maximální točivý moment 574 Nm nastupuje v 6 100 ot./min.

V současné době firma prezentuje model Cyclone, což není nic jiného, než upravené Porsche Cayenne. Karosérie dostala kompletní kit, tzv. widebody, které rozšiřuje auto do všech směrů. Aby „to nevypadalo blbě“, je přepracovaná celá maska, rozšířeny blatníky, přidány prahové nadstavce a kompletně modifikovaná záď. O pořádnou zvukovou kulisu, jakou má správný cyklon mít, se stará čtveřice koncovek výfukového systému z oceli.

Do velkých blatníků se nastěhovala kola ANNIVERSARY II z lehkých slitin s disky o rozměrech 11,5 J x 22 palců. Pneumatiky od firmy Hankook mají velikost 295/30 ZR 22 vpředu a 315/30 ZR 22 vzadu. Milovníci nízkoprofilových kol mohou zvolit třídílná 23palcová kola EDITION RACE s pneumatikami 315/25 ZR 23. Velká kola a malé brzdové kotouče? To nejde dohromady a proto Hamann montuje na přední osu odvětrávané, příčně vrtané kotouče o rozměrech 380×34 mm se čtyřpístkovými třmeny, vzadu jsou kotouče 380×28 mm.

Interiér je otázkou osobního vkusu a Hamann se snaží jít zákazníkům vstříc. Nabízí několik typů a nepřeberné množství barev čalounění (kůže / alcantara). Doplňky obložení je ze dřeva nebo leštěného hliníku či uhlíkových kompozitů. Samozřejmostí je multifunkční audio-video systém s celou sadou reproduktorů, včetně výkonného subwooferu.

Fotogalerie

  • Hamann Cyclone: widebody pro Porsche Cayenne: fotka 1
  • Hamann Cyclone: widebody pro Porsche Cayenne: fotka 2
  • Hamann Cyclone: widebody pro Porsche Cayenne: fotka 3
  • Hamann Cyclone: widebody pro Porsche Cayenne: fotka 4
  • Hamann Cyclone: widebody pro Porsche Cayenne: fotka 5
  • Hamann Cyclone: widebody pro Porsche Cayenne: fotka 6
  • Hamann Cyclone: widebody pro Porsche Cayenne: fotka 7
  • Hamann Cyclone: widebody pro Porsche Cayenne: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.