Gumpert Tornante: chystá se nový model na bázi apolla

Gumpert Tornante: chystá se nový model na bázi apolla: titulní fotka V Ženevě představí Gumpert překarosovaný (a tedy věřme, že koukatelný) model Apollo, pojmenovaný Tornante.

Gumpert Apollo, jenž se oficiálně prodává i na českém trhu, je spíše závodní speciál, jenž nějakou shodou náhod získal silniční homologaci.

Všechny jeho tvary a použité materiály jsou přísně podřízeny funkci, kterou je dostat se z bodu A do B v co nejkratším možném čase. Tomu pomáhá jednak váha pouhých 1200 kg, druhak dvakrát přeplňovaný motor V8 4,2 l od Audi, vyladěný na výkon až 750 koní.

Ale co si budeme povídat, klientela na takového exota bude asi v každé zemi spočítatelná na prstech jedné ruky, popřípadě obou, chtělo by to ještě něco méně surového nebo alespoň méně surově se tvářícího. Proto Gumpert oslovil italskou firmu Touring Superleggera, která postavila mimo jiné i shooting break verzi Bentleye Continental, aby z apolla udělala pěkné auto. A nejen to, tornante má být i komfortní a prostorný.

Model Tornante tak podle Gumpertu zakládá novou kategorii aut Fast Tourer, v níž se spojuje hi-tech závodních aut s každodenní použitelností. Jak tato kombinace dopadne, zjistíme už (až) 1. března. Tím obrázkem v galerii se neznepokojujte, jedná se o teaser dnes už dobře známého modelu Apollo Speed.

Fotogalerie

  • Gumpert Tornante: chystá se nový model na bázi apolla: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: gumpert laufeček 26.01.2011  17:29
gumpert Hrubis 26.01.2011  13:58
... Czerwik 26.01.2011  12:54
Klon? shadowk7 26.01.2011  12:54
Vstoupit do diskuse ›