Gumpert Apollo Speed: slovo "rychlost" není v názvu pro legraci

Gumpert Apollo Speed: slovo Když se chystá něco v Gumpert Sportwagenmanufaktur GmbH, je dobré zbystřit pozornost. Nejde tady vůbec o nový dvoubarevný lak, jde hlavně o výkon...

Gumpert si na autosalon v Ženevě přichystal ještě rychlejší verzi svého supersportu Apollo, pojmenovanou trefně Apollo Speed. Ten navazuje na předchozí modifikace Apollo Sport a Apollo Race.

A co je tedy nového? Kromě změn v exteriéru, které zlepšují aerodynamiku při vysokých rychlostech (pozměněné nasávací otvory, výraznější blatníky, výrazné „lízátko“,sta­vitelný zadní spojler) je hlavní předností nového Speedu hlavně strojovna. Před zadní nápravou své místo totiž našel dvojicí turbodmychadel dopovaný osmiválec o objemu 4,2 l a nejvyšším výkonu 811 koníků (597 kW) a točivém momentu 900 Nm. Díky němu můžete zažít pocit kosmonauta ve startujícím raketoplánu, z 0 na 100 to totiž zvládne za rovné tři vteřiny a dvoustovkou bude uhánět za dalších 5,9 s. Něco jako politicky korektní omezovač na 250ce tenhle ďábel pochopitelně nezná a tak vězte, že chtivá ručička tachometru se zastaví až na hodnotě 360 km/h. Při téhle rychlosti je, jen tak mimochodem, dávno ve vzduchu i plně naložené Jumbo. Síla od motoru je na zadní kola předávána pomocí sekvenční šestistupňové převodovky.

Vzhledem k dosahovaným rychlostem musí být dostatečně dimenzován podvozek a brzdová soustava. Ta se může pochlubit předními kotouči o průměru 378 mm, do nichž se poslušně zakusují šestipístkové třmeny. Stavitelné tlumiče jsou pro vůz této kategorie dnes již samozřejmostí. Zajímavá je výbava interiéru, kde nalezneme pohodlný kokpit plný Alcantary a kůže nebo třeba klimatizaci, LCD obrazovku s možností přehrávání disků DVD nebo na přání i navigaci. I přes tyhle luxusní prvky výbavy váží Gumpert Apollo Speed velmi příjemných 1200 kilogramů.

TIP: Gumpert Apollo je ke koupi i v ČR.

Fotogalerie

  • Gumpert Apollo Speed: slovo

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
. %Horways 20.02.2009  21:27
Vstoupit do diskuse ›