Green GT LMP H2: vodíkové auto na Le Mans již za rok

Green GT LMP H2: vodíkové auto na Le Mans již za rok: titulní fotka Zelené automobily na nás útočí ze všech stran, tak proč by neměly zaútočit na slavné Le Mans?

Na videu dole vidíte jízdu elektrického závoďáku GreenGT LMP H2 při jeho letošní „testovací“ jízdě po trati nejslavnějšího čtyřiadvaceti­hodinového závodu. Příští rok již projekt nezávislé společnosti GreenGT uvidíme v ostré akci.

Start speciálu GreenGT LMP H2 jako experimentálního prototypu posvětil i Automobile Club de l'Ouest (ACO) a tak se příští rok můžeme na ekologický sporťák těšit. Stroj si na palubě ponese 12 kilogramů vodíku, stlačeného pod tlakem 700 bar, celkový výkon pohonného ústrojí má být 300 kW.

Tak daleko ale GreenGT není, první model poháněný vodíkem a nikoliv jen elektřinou z baterie přijde letos na podzim, výkon bude zatím pouze 100 kW. Verze se závodními 300 kW bude připravena po sérii testů, které potvrdí správnost zvolené koncepce. Na zlepšování jízdních vlastností vozu se bude podílet zkušený Christian Pescatori, šestinásobný účastník Le Mans a držitel dvou druhých míst.

Fotogalerie

  • Green GT LMP H2: vodíkové auto na Le Mans již za rok: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: sound.... laufeček 14.06.2011  15:42
sound.... laufeček 14.06.2011  15:41
Vstoupit do diskuse ›