GP Valencie - Abraham vyhrál závod Moto2!

GP Valencie - Abraham vyhrál závod Moto2!: titulní fotka MS silničních motocyklů posunulo do španělské Valencie, kde se mělo rozhodnout o titutlu ve třídě do 125 ccm. Vítězství patří Smithovi a 4. místo Marquezovi zajistilo titul. Abraham v životním závodě vítězí v Moto2!!! V MotoGP vyhrál Lorenzo.

Třída do 125 ccm

Postavení na startu – 1. Marquez, 2. Terol, 3. Smith, 4. Cortese, 5. P. Espargaro, 6. Rabat, 7. Vazquez, 8. Salom, 9. Martin, 10. Krummenacher, … 20. Kornfeil.

Po startu se na špici usadili favorité v pořadí Smith, Terol a Marquez. Trojice si v úvodních kolech vypracovala rozhodující náskok; jediný, kdo se na ně dotáhl, byl Pol Espargaro. Další zajímavé boje se daly očekávat o 5. místo ve čtyřčlenné skupině, kde byl Cortese, Rabat, Vazquez a Koyama. Náš Kuba Kornfeil byl v polovině závodu na 19. místě.

Bradley Smith svojí čistou jízdou se na 1. místě osamostatnil. Espargaro dostal 3. místo téměř zdarma, protože Marquez, jedoucí si pro titul, mu na rovince rukou naznačil a pustil ho před sebe. Rozdíl 17 b dával šance Terolovi na titul pouze z 1. nebo 2. místa a Marquez by musel spadnout. Proto Marc nechtěl připustit žádný kontakt a pustil Espargara před sebe.

Vítězství si po zásluze připsal Smith, ale boj o 2. místo byl ještě dramatický. Espargaro si s Terolem několikrát vyměnili pozice, ale nakonec byl úspěšnější Espargaro. Na čtvrtém místě závod dokončil Marc Marquez a stal se Mistrem světa ve třídě do 125 ccm. Náš Kuba Kornfeil se díky několika odpadlíkům posunul na 15. místo a ve Valencii si připsal 1 bodík.

Pořadí v cíli – 1. Smith, 2. Espargaro, 3. Terol, 4. Marquez, 5. Cortese, 6. Rabat, 7. Koyama, 8. Vazquez, 9. Krummenacher, 10. Salom, … 15. Kornfeil.

Konečné pořadí v MS – 1. Marquez 310 b, 2. Terol 296 b, 3. Espargaro 281 b, 4. Smith 223 b, … 17. Kornfeil 28 b.

Třída Moto2

Postavení na startu – 1. Elias, 2. Bradl, 3. Iannone, 4. Redding, 5. de Angelis, 7. Sofuoglu, 8. Morales, 9. Abraham, 10. Luthi.

Po startu se do čela posunul Iannone, následovaný Bradlem a Reddingem. Náš Abraham se po startu získal 2 místa k dobru a v cíli prvního kola byl na skvělém 6. místě.

Iannone si na špici vypracoval drobný náskok díky bitvám o 2. místo mezi Sofuoglem a Reddingem. V 5. kole se Abraham posouvá před mistra světa Eliase na pátou příčku. O kolo později jde do tvrdé bitvy Sofuoglu s Bradlem, během brzdění před zatáčkou došlo ke kontaktu a Sofuoglu končí v kačírku. Navíc Abraham předjel Reddinga a posunul se na 3. místo!

Velkou stíhací jízdu předváděl Julian Simon, který téměř každé kolo předjel jezdce před sebou. Bohužel odsunul Abrahama na 4. místo, ale náš jezdec si držel těsný kontakt. O pár chvil později spadl Bradl z 3. místa a bronzový post opět připadl Karlovi! Skvělou jízdu Abaji potvrzuje i informace o nejrychleji zajetém kole závodu.

Ve střední části se situace na čele trochu uklidnila, rozdíly mezi jezdci se malinko natáhly. Deset kol před cílem dochází k zuřivému boji mezi Iannonem a Simonem a toho využívá i Abraham, který jede na chvíli na 2. místě. Bohužel se opět sjela celá skupinka 6 jezdců dohromady a boj byl hodně dramatický.

Je to fakt nervák! Prvních 6 jezdců jede neustále dohromady, Abrahama předjel Elias. V nájezdu do posledního kola byl Abaja na 4. místě, ale rval se jako lev. Hodně mu nahrálo, když Elias přehnal svoji snahu, škrtnul si o Iannoneho a skončil v kačírku. Vedoucího Iannoneho to také rozhodilo a Abraham se posunul v polovině posledního kola do čela závodu! Navíc mu nahrávalo, že Simon bojoval s Iannonem o stříbrný post.

KAREL ABRAHAM ZVÍTĚZIL V GP VALENCIE! Gratulujeme

Pořadí v cíli – 1. Abraham, 2. Iannone, 3. Simon, 4. Luthi, 5. Redding, 6. de Angelis, 7. Corsi, 8. Gadea, 9. Aegerter, 10. Talmacsi.

Konečné pořadí v MS – 1. Elias 271 b, 2. Simon 201 b, 3. Iannone 199 b, 4. Luthi 156 b, … 10. Abraham 96 b.

Třída MotoGP

Postavení na startu- 1. Stoner, 2. Lorenzo, 3. Simoncelli, 4. Rossi, 5. Hayden, 6. Spies, 7. Edwards, 8. Pedrosa, 9. Dovizioso, 10. Melandri.

Po zhasnutí červených světel si první místo pohlídal Casey Stoner a za něj se probojoval jeho týmov kolega Hayden. Dobrý start měl Pedrosa, který v cíli figutroval na 3. místě, naopak se propadl Rossi na 8. místo.

Na konci druhého kola měl Lorenzo kontakt se Simoncellim a již jistý mistr světa měl velké štěstí, že z motocyklu nespadl. Na konci cílové rovinky spadl Hayden, rozbil motorku a závod pro něj předčasně skončil.

Po pár kolech se Pedrosa přitáhl na vedoucího Stonera a zezadu jeli stíhací jízdu oba jezdci týmu Fiat Yamaha v pořadí Rossi a Lorenzo. Pátý Simoncelli začal pomalu, ale jistě ztrácet na tovární motocykly před sebou. Pedrosa ve střední části závodu začal ztrácet a celkem bez problémů se přes něj přehnali jezdci Yamahy, Rossi i Lorenzo.

Stoner jel velmi rychle a precizně, ale Lorenzo chtěl před domácím publikem zvítězit a tlačil na Stonera téměř v každé zatáčce. Rossi na bezpečném 3. místě lehce zvolnil. Pěkné boje probíhaly o 4. místo ve skupince, kde byl Simoncelli, Dovizioso a Spies.

Za bouřlivých ovací diváku se Lorenzo posunul na 1. místo osm kol před cílem a nasadil drtivé tampo, které Stoner jen s obtížemi akceptoval. Dvě kola před cílem zaúřadoval Spies a posunul se na 4. místo.

Svoji letošní famózní sezónu zakončil Lorenzo opět vítězstvím před Stonerem a Rossim.

Pořadí v cíli – 1. Lorenzo, 2. Stoner, 3. Rossi, 4. Spies, 5. Dovizioso, 6. Simoncelli, 7. Pedrosa, 8. Barbera, 9. Bautista, 10. de Puniet.

Konečné pořadí v MS – 1. Lorenzo 383 b, 2. Pedrosa 245 b, 3. Rossi 233 b, 4. Stoner 225 b.