GP Nizozemí - Kornfeil a Abraham na bodech

GP Nizozemí - Kornfeil a Abraham na bodech: titulní fotka Po nedělních závodech v Anglii se jezdci přesunuli do Holandska na okruh v Assenu. Ve třídě do 125 ccm náš Kuba Kornfeil vybojoval poslední bodované místo a Abraham v Moto2 dojel na skvělém 9. místě. Pešek závod nedokončil pro technické problémy.

Třída do 125 ccm

Pořadí na startu – 1. Marquez, 2. Smith, 3. Terol, 4. Espargaro, 5. Cortese, 6. Iwema, 7. Vazquez, 8. Rabat, 9. Moncayo, 10. Grotzkyj, … 16. Kornfeil.

Během úvodních dvou kol se na špici vyselektovala dvojice Marquez a Terol, kterou stíhala trojice ve složení Smith, Vazquez a Espargaro. Bohužel skvělé umístnění na startu náš Kuba Kornfeil nepotvrdil a v cíli 2. kola figuroval na 23. místě.

Z první desítky jezdců spadl Vazquez a o pár zatáček později i Rabat. I díky tomu se Kornfeil posunul na 17. místo a byl ve skupince jezdců bojujících o body. Na čele závodu byla pohromadě stále jen vedoucí dvojice, zbytek jezdeckého pole se značně natáhl a boje probíhaly až ve skupině od 7. místa dál.

Šest kol před cílem se zřejmě rozhodlo o vítězství v závodě. Vedoucí dvojice dojela jezdce o kolo zpět a zatím co Marquez předjel Holanďana de Bunta bez problémů, Terola tento jezdec na divokou kartu málem sestřelil. Díky tomuto incidentu se Marquez na prvním místě utrhl a vypracoval si náskok o více než 2 s. Zkušený Terol si vyhodnotil, že bude lepší si připsat 20 bodů, a už zbytečně neždímal svůj stroj.

Vítězství stylem start-cíl vybojoval Marquez, druhý dojel Terol a třetí místo připadlo Espargarovi. Jakub Kornfeil v předposledním kole předjel Masboua, cílem proletěl na 15. místě a z holandského Assenu si připsal 1 bodík do hodnocení MS. Škoda jen toho zaspání na startu, výsledek mohl být o poznání lepší.

Pořadí v cíli – 1. Marquez, 2. Terol, 3. P. Espargaro, 4. Smith, 5. Cortese, 6. Krummenacher, 7. Webb, 8. Salom, 9. Grotzkyj, 10. Folger, … 15. Kornfeil.

Průběžné pořadí v MS – 1. Terol 118 b, 2. P. Espargaro 115 b, 3. Marquez 107 b, 4. Smith 74 b, 5. Rabat 50 b, … 20. Kornfeil 3 b.

Třída Moto2

Pořadí na startu – 1. Iannone, 2. Wilairot, 3. Debon, 4. Tomizawa, 5. Luthi, 6. Elias, 7. Simon, 8. F. Nieto, 9. Corti, 10. Cluzel, 11. Pešek, 12. Abraham.

Start závodu proběhl bez vážnějších incidentů a Iannone si dobře pohlídal první místo. Naopak o druhé místo se přetahoval Wilairot, Nieto a Elias a tento boj nahrával Iannonemu, aby se zbytku jezdců vzdálil. Naši se také neztratili a v cíli 2. kola byl Abraham na 13. místě a Pešek 15.

Ze závodu musel odstoupit Nieto pro technickou závadu na motocyklu a díky tomu se Abraham posunul do elitní desítky jezdců. Iannone neohroženě kroužil na prvním místě a za ním s odstupem 4 s bojovala dvojice Elias a Wilairot o stříbrný post na bedně. Dále se sjela trojice v pořadí Luthi, Simon a Tomizawa. Náš Abraham si dobře držel 10. místo, naopak ztrácel Pešek, který byl v polovině závodu na 19. místě.

Nekonečný souboj Wilairota a Eliase nahrával zmiňované trojici, která spolupracovala a mohutně se dotahovala. Luthi se jako první dotáhl na jezdce před sebou a začal bojovat o pozice na stupních vítězů. Nepříjemná zpráva pro naše fanoušky – Lukáš Pešek závod nedokončil pro technickou závadu na motocyklu.

Dvě kola před cílem se Luthi protáhl před Wilairota. Jezdci si místo několikrát vyměnili místo, ale Švýcar si už bednu sebrat nenechal. Suverénní výkon připsal 25 bodů Iannonemu, druhý cílem prolétl Elias a třetí místo připadlo Luthimu. Náš Karel Abraham konečně pronikl do elitní desítky a připsal si skvělé 9. místo.

Pořadí v cíli – 1. Iannone, 2. Elias, 3. Luthi, 4. Wilairot, 5. Tomizawa, 6. Simon, 7. Cluzel, 8. di Meglio, 9. Abraham, 10. Takahashi

Průběžné pořadí v MS – 1. Elias 100 b, 2. Tomizawa 76 b, 3. Luthi 74 b, 4. Iannone 67 b, 5. Simon 61 b, … 22. Abraham 9 b, … 27. Pešek 4 b.

Třída MotoGP

Pořadí na startu – 1. Lorenzo, 2. de Puniet, 3. Stoner, 4. Spies, 5. Hayden, 6. Dovizioso, 7. Pedrosa, 8. Simoncelli, 9. Edwards, 10. A. Espargaro.

Lorenzo si zkušeně pohlídal start a udržel si první místo. Skvělý výsledek z kvalifikace přinesl druhé místo na startovním roštu pro de Punieta, ale start se francouzskému bojovníkovi moc nepovedl a v cíli byl až na 6. místě.

Před druhého Spiese se postupně přesypal Pedrosa, Stoner i Dovizioso a všichni se vydali stíhat vedoucího Lorenza, který si vypracoval drobný náskok. Naštěstí se Pedrosa i Stoner poměrně rychle dotáhli na Lorenza a závod sliboval zajímavější průběh, než tomu bylo minulý týden na Silverstone. Čtvrtý Dovizioso lehce ztrácel a jeho tempo zachytil pátý Spies.

Bohužel druhý Pedrosa nestačil drtivému tempu vedoucího Lorenza a navíc dle mého soudu lehce brzdil třetího Stonera. To ne nakonec neprokázalo, protože australský exmistr světa také polevil a po neúspěšném vstupu do sezóny se zřejmě spokojil s bronzovou příčkou. V druhé fázi závodu byl nejzajímavější boj o 4. místo mezi Spiesem, de Punietem a Doviziosem.

Lorenzo opět nenechal nikoho na pochybách, kdo letos dominuje třídě MotoGP. Druhý dojel Pedrosa a na stupních vítězů je doplnil Casey Stoner.

Pořadí v cíli – 1. Lorenzo, 2. Pedrosa, 3. Stoner, 4. Spies, 5. Dovizioso, 6. de Puniet, 7. Hayden, 8. Edwards, 9. Simoncelli, 10. A. Espargaro.

Průběžné pořadí v MS – 1. Lorenzo 140 b, 2. Pedrosa 93 b, 3. Dovizioso 89 b.