GP Německa - Abraham dojel na 5. místě!

GP Německa - Abraham dojel na 5. místě!: titulní fotka Okruh Sachsenring v Německu velmi seděl Karlu Abrahamovi, který závod třídy Moto2 dokončil na výborném 5. místě. Pešek spadl už v tréninku a pochroumal si kotník. V závodě se přimotal do hromadné havárie hned v prvním kole. (doplněno o MotoGP)

Třída do 125 ccm

Postavení na startu – 1. Marquez, 2. P. Espargaro, 3. Smith, 4. Cortese, 5. Krummenacher, 6. Vazquez, 7. Koyama, 8. Zarco, 9. Rabat, 10. Webb, … 16. Kornfeil.

Během warm-upu pršelo a závod byl vyhlášen jako mokrý. Po startu se Marquez začal propadat, vlhká trať mu neseděla. Naopak k radosti domácích se na špici usadil Folger a s drobným odstupem mu záda kryl další Němec Schrotter. Profil a stav trati chutnal našemu Kornfeilovi, který se v úvodních kolech probojoval do první desítky!

Jenže trať postupně osychala a čelo závodu převzali hlavní dva kandidáti: Marquez a Espargaro. Schrotter a Folger se naopak začali dost propadat. Náš Kuba Kornfeil po první třetině jezdil osamocen na pěkném 10. místě. Bohužel měl Kuba asi obuto do deště a na osychající trati ztrácel. Na konci 14. kola figuroval na 21. místě.

Dvojice jezdců na čele postupně ujela všem pronásledovatelům o více než 20 s. Pěkný boj o poslední pozici na bedně probíhal hned mezi pěticí jezdců, v pořadí Krummenacher, Smith, Koyama, Rabat a k potěšení domácích fanoušků i Sandro Cortese. Tři kola před cílem spadl Krummenacher z třetího místa a z prvního místa Pol Espargaro!

Marquez si v pohodě dojel pro páté vítězství v řadě, stříbrný byl Koyama a třetí místo v poslední zatáčce vybojoval domácí Cortese. Jakub Kornfeil závod dokončil na 17. místě.

Pořadí v cíli – 1. Marquez, 2. Koyama, 3. Cortese, 4. Rabat, 5. Smith, 6. Zarco, 7. Webb, 8. Vazquez, 9. Fagerhaug, 10. Kartheininger, … 17. Kornfeil.

Průběžné pořadí v MS – 1. Marquez 157 b, 2. Espargaro 131 b, 3. Terol 118 b, 4. Smith 105 b, 5. Koyama 77 b, … 23. Kornfeil 3 b.

Třída Moto2

Postavení na startu – 1. Iannone, 2. Tode, 3. Elias, 4. Simon, 5. Talmacsi, 6. Corsi, 7. Bradl, 8. Tomizawa, 9. Aegerter, 10. Debon, 11. Abraham, … 33. Pešek.

Horší výsledek Peška v kvalifikaci je důsledkem těžkého pádu v jednom z tréninků. Po startu GP Německa se do čela protáhl Talmacsi před Iannoneho. Na konci startovního pole došlo k hromadnému pádu, závod skončil hned pro 5 jezdců a bohužel jedním z nich byl i Lukáš Pešek. V cíli prvního kola figuroval Karel Abraham na 14. místě.

V třetím kole spadl Simon z 3. místa a závod pro něj předčasně skončil. V pátém kole šel k zemi domácí Tode, který v kvalifikaci senzačně vybojoval 2. místo. Radost nám dělal Abraham, který v cíli 7. kola byl na 9. místě a bojoval ve skupině o 3. místo. Další příčku Kája získal díky pádu čtvrtého Debona a následně předjel i Rolfa.

Iannone na čele ujel druhému Talmacsimu o 2 s, ale třetí Elias ztrácel dalších 5 s na stříbrnou příčku. Abraham jel skvělý závod: posunul se na 7. místo a jel stíhat dvojici Rolfo a Bradl. V 17. kole se na záda druhého Talmacsiho přitáhla dvojice Elias s Corsim. Netrvalo to ani jedno kolo a oba stíhači se přes maďarského exmistra světa třídy do 125 ccm přehnali, jak divoká voda. Mezitím se Abraham dostal na skvělé 5. místo!

V 19. kole spadl Corsi z 3. místa a Abája se posunul na 4. místo. Na stejné příčce dokončil minulý závod v Katalánsku. Závod se začal dramatizovat, protože Elias se nespokojil s druhým místem a postupně se dotáhl na prvního Iannoneho. A navíc celá 4členná skupina, kde jako první jel Abraham, stahovala náskok třetího Talmacsiho.

Šest kol před cílem se do čela dostal Elias a začal Iannonemu ujíždět. Nejzajímavější boj probíhal o bronzový stupeň na bedně, protože Rolfo, Nieto a Abraham předjeli třetího Talmacsiho.

Elias si vítězstvím pojistil průběžné vedení ve třídě Moto2, druhý dojel Iannone a třetí místo nakonec vybojoval Rolfo před F. Nietem. Perfektní 5. místo získal po skvělém závodě náš Karel Abraham.

Pořadí v cíli – 1. Elias, 2. Iannone, 3. Rolfo, 4. Nieto, 5. Abraham, 6. Talmacsi, 7. Cudlin, 8. Aegerter, 9. Bradl, 10. Hernandez.

Průběžné pořadí v MS – 1. Elias 136 b, 2. Luthi 94 b, 3. Iannone 90 b, 4. Simon 77 b, … 14. Abraham 33 b, … 29. Pešek 4 b.

Třída MotoGP

Postavení na startu – 1. Lorenzo, 2. Stoner, 3. Pedrosa, 4. Dovizioso, 5. Rossi, 6. Barbera, 7. de Puniet, 8. Simoncelli, 9. A. Espargaro, 10. Melandri.

Nejlepší start měl Pedrosa, druhý byl Lorenzo a dále byl Barbera. Lorenzo se ale na brzdy dostal pod Pedrosu a přebral vedení v závodu. Rossi odstartoval opatrněji, aby se nepřimíchal do nějaké mlýnice v prvních zatáčkách a na konci prvního kola byl osmý.

Na špici se odpoutala čtveřice v pořadí Lorenzo, Pedrosa, Stoner a Dovizioso, ale zlepšující se Rossi je začal stíhat. V 9. kole spadl de Puniet, ale bohužel motocykl zůstal v jízdní stopě a přes něj škaredě přeletěl Bautista a A. Espargaro. Navíc jeden z motocyklů začal hořet a závod byl přerušen.

Ani jeden ze tří jezdců se nestihl vrátit do boxů do pěti minut a ředitelství závodů je nepustilo na opakovaný start. Restart Grand Prix Německa třídy MotoGP byl naplánován 14:40 a mělo se jet 21 kol. Na startovní rošt se postavilo jen 13 jezdců.

Po restartu se do čela opět protáhl Pedrosa, dále byl Lorenzo a Dovizioso. Hned první zatáčka se stala osudnou Kalliovi, který spadl a osobně překontroloval uhrabání kačírku. Boj o první místo opět připadl dvojici Lorenzo a Pedrosa, ale na třetího Stonera se zezadu dotáhl Rossi. A 7 kol před cílem se Rossi před Stonera dostal.

Jenže Stoner nechtěl vzdát boj o bronzový stupínek na bedně a několikrát si s Rossim vyměnil místo. Bohužel jsme se dozvěděli ze zákulisí, že de Puniet si při pádu zlomil nohu. Závod vyhrál s přehledem Pedrosa, druhý dojel Lorenzo a třetí místo nakonec vybojoval v poslední zatáčce Stoner.

Pořadí v cíli – 1. Pedrosa, 2. Lorenzo, 3. Stoner, 4. Rossi, 5. Dovizioso, 6. Simoncelli, 7. Hayden, 8. Spies, 9. Barbera, 10. Melandri.

Průběžné pořadí v MS – 1. Lorenzo 185 b, 2. Pedrosa 138 b, 3. Dovizioso 102 b, 4. Stoner 83 b, 5. Hayden 78 b, 6. Rossi 74 b.