GP Malajsie - Elias a Lorenzo mají titul Mistra světa

GP Malajsie - Elias a Lorenzo mají titul Mistra světa: titulní fotka Ve třídě do 125 ccm vyhrál Marquez, náš Kornfeil dojel na bodovaném 14. místě. První místo ve třídě Moto2 získal Rolfo, Abraham byl šestý. V MotoGP zvítězil Rossi před Doviziosem a Lorenzem.

Třída do 125 ccm

Postavení na startu – 1. Marquez, 2. Smith, 3. Terol, 4. P. Espargaro, 5. Vazquez, 6. Cortese, 7. Rabat, 8. Salom, 9. Koyama, 10. Krummenacher, … 19. Kornfeil.

Po startu na výjezdu z technického esíčka byl první Marquez, ale během chvíle se před něj dostal Terol. Hned během prvního kola byl sváděn velký boj o druhé místo, kde se neustále předjížděla trojice Marquez, Espargaro a Smith. To nahrávalo vedoucímu Terolovi, aby si vypracoval drobný náskok. Náš Kuba Kornfeil byl v cíli 2. kola na 19. místě.

Na špici se sjela trojice Terol, Marquez a Espargaro, ale díky neustálým bojům o 1. místo se na ně zezadu dotáhla další trojice jezdců – Smith, Vazquez a Cortese. Jakub Kornfeil v polovině závodu figuroval na 17. místě. V průběhu dalších kol spadli 2 jezdci, což pomohlo Kubovi posunout se na poslední bodované místo.

Konec závodu byl v poklidnějším tempu, protože vedoucí trojice se opět utrhla a dost roztáhla. Boje probíhaly až o 4. místo, kde se o pořadí rozhodovalo až v poslední zatáčce. Vítězství si z Malajsie odvezl Marquez, druhý byl Pol Espargaro a bronz připadl Terolovi. Náš Kuba Kornfeil zabojoval a chtěl ještě urvat 14. místo, ale na cílové pásce mu chybělo +0,001 s. Nicméně po přezkoumání cílové fotografie vedení závodu Kornfeilovi to 14. místo uznalo. Bravo, Kubo, pěkný závěr!

Pořadí v cíli – 1. Marquez, 2. P. Espargaro, 3. Terol, 4. Vazquez, 5. Smith, 6. Cortese, … 14. Kornfeil.

Průběžné pořadí v MS – 1. Marquez 247 b, 2. Terol 244 b, 3. Espargaro 235 b, 4. Smith 161 b, 5. Cortese 132 b, … 17. Kornfeil 20 b.

Třída Moto2

Postavení na startu – 1. Simon, 2. de Angelis, 3. Luthi, 4. Elias, 5. Rolfo, 6. Iannone, 7. Abraham, 8. Redding, 9. Ranseder, 10. Debon.

Po úvodních zatáčkách začal diktovat tempo Elias, stíhaný Luthim a Iannonem. Karlu Abrahamovi se start moc nevydařil, v cíli prvního kola byl na 14. místě. Vedoucí jezdci se roztrhli na dvě trojice, ale postupně z předních příček spadl Simon a po něm i Luthi. To všechno pomohlo Abrahamovi, který se posunul na výborné 8. místo.

Karel Abraham se skvělou jízdou posunul na 6. místo a bojoval ve čtyřčlenné skupince o pátou příčku. Na čele se urthla dvojice Rolfo a de Angelis, kterým na záda dýchali Iannone s Eliasem.

Konec závodu byl velmi zajímavý, vítězství patří veteránovi Rolfovi, druhý dojel de Angelis a třetí byl Iannone. Největší radost měl ale čtvrtý Elias, který se stal Mistrem světa třídy Moto2. Náš Karel Abraham bojoval velmi srdnatě o 5. příčku s Debonem, ale nakonec byl v cíli lepší španělský jezdec.

Pořadí v cíli – 1. Rolfo, 2. de Angelis, 3. Iannone, 4. Elias, 5. Debon, 6. Abraham, 7. Bradl, 8. Aegerter, 9. Cluzel, 10. Corsi.

Průběžné pořadí v MS – 1. Elias 262 b (Mistr světa), 2. Simon 168 b, 3. Iannone 163 b, 4. Luthi 138 b, 5. Corsi 119 b, … 14. Abraham 59 b.

Třída MotoGP

Postavení na startu – 1. Lorenzo, 2. Hayden, 3. Dovizioso, 4. Spies, 5. Stoner, 6. Rossi, 7. Edwards, 8. Bautista, 9. Capirossi, 10. Melandri.

Poleman Lorenzo si pohlídal své první místo, i když mu na záda dýchal Dovizioso. Naopak se start nepovedl Rossimu, který se propadl až na konec první desítky. Na začátku druhého kola padá ze 3. místa Stoner a závod pro něj předčasně skončil.

Rossi ale byl při chuti a skvělou stíhací jízdou začal předjíždět jednoho jezdce za druhým. Už ve čtvrtém kole byl na 3. místě a chtěl se dotáhnout na vedoucí dvojici Lorenzo – Dovizioso. Závod předčasně skončil i pro Capirossiho, zřejmě za to mohla nefunkční technika motocyklu. Alex Espargaro spadl v pátém kole a kvůli ulomenému řídítku nemohl dále pokračovat. Také kvůli absenci zraněného Pedrosy už v závodě pokračovalo jen 13 jezdců.

Na konci cílové rovinky se na brzdy dostal Dovizioso před vedoucího Lorenza a v 7. kole se Rossi doklapl na jmenovanou dvojici. V 9. kole se Rossi posouvá před Lorenza, který se dle mého soudu nechtěl pouštět do nějakých větších soubojů a v klidu dojet pro titul Mistra světa.

Vedoucí Dovizioso odolával tlaku Rossiho jen jedno kolo a v polovině závodu si skvěle jedoucí „The Doctor“ převzal první místo. Okruh v Sepangu Rossimu seděl skvěle, držel si velmi rychlé tempo a dvojici jezdců za sebou začal ujíždět. Dovizioso si to ale nenechal líbit, na Rossiho se dotáhl a 5 kol před cílem se zpět vrátil do čela závodu. Ale Rossi si o pár zatáček vzal 1. místo zpět.

Rossi si dnešní vítězství po skvělém výkonu opravdu zasloužil, druhý dojel Dovizioso, ale tím nejšťastnějším byl třetí Lorenzo, protože si opět předčasně zajistil titul Mistra světa v královské kubatuře MotoGP.

Pořadí v cíli – 1. Rossi, 2. Dovizioso, 3. Lorenzo, 4. Spies, 5. Bautista, 6. Hayden, 7. Aoyama, 8. Simoncelli, 9. Melandri, 10. de Puniet.

Průběžné pořadí v MS – 1. Lorenzo 313 b (Mistr světa), 2. Pedrosa 228 b, 3. Rossi 181 b, 4. Stoner 180 b.