GP Kataru - Abraham i Pešek na bodech

GP Kataru - Abraham i Pešek na bodech: titulní fotka První závod nové sezóny MS silničních motocyklů odstartoval na okruhu Losail v Kataru pod umělým osvětlením. Dobrý výsledek podal Jakub Kornfeil ve třídě do 125 ccm. V nové kategorii Moto2 má Abraham 2 body a Pešek urval poslední bodovanou příčku.

125 ccm

Kvalifikace – 1. Marquez, 2. Espargaro, 3. Terol, 4. Vazquez, 5. Krummenacher, 6. Koyama, 7. Cortese, 8. Masbou, 9. Smith, 10. Rabat … 21. Kornfeil.

Start proběhl celkem bez problémů, celá první řada se seřadila na špici jezdeckého pole. Náš Jakub Kornfeil nezaváhal a cílem prvního kola projel na začátku třetí desítky.

V polovině závodu se rozdíl mezi vedoucí sedmičlennou skupinou a jejími pronásledovateli zvedl na více než 3,5 s. Kuba Kornfeil tou dobou bojoval o 19. místo ve skupině spolu se Španělem Martinem a Khairuddinem z Malajsie.

V závěru začal za plyn nejvíce tahat Terol, který se z vedoucí skupiny utrhl a vypracoval si více než vteřinový náskok. Za ním se pralo o stříbrný post zbývajících 6 jezdců a boj probíhal až k cílové čáře. Vazquez nakonec souboj o druhé místo s Marquezem ustál, čtvrtý byl Espargaro. Zajímavostí prvního závodu MS silničních motocyklů této sezóny je fakt, že první 4 místa obsadili jezdci Španělska. Kornfeil závod dokončil těsně za body, na pěkném 19. místě. Jen tak dál, Kubo!

Pořadí v cíli: 1. Terol, 2. Vazquez, 3. Marquez, 4. Espargaro, 5. Cortese, 6. Krummenacher, 7. Rabat, 8. Smith … 19. Kornfeil

Moto2

**Kvalifikace **- 1. Elias, 2. Simon, 3. Bradl, 4. de Angelis, 5. Takahashi, 6. Cluzel, 7. de Rosa, 8. Debon, 9. Tomizawa, 10. Baldolini … 23. Abraham … 25. Pešek.

Nejlépe odstartoval Toni Elias z Pole Position a udržel si první místo po výjezdu z první zatáčky. Hned v prvním kole skončili tři kandidáti na stupně vítezů, Bradl a de Angelis si o sebe škrtli a oba skončili na zemi; Simon musel kvůli technickým problémům do boxů. V druhém kole spadl z první desítky de Rosa. V cíli třetího kola figuroval Pešek na 23. místě a Abraham byl 26.

Souboje ve vedoucí skupině byly kořením závodu, kam se hrabe formule 1… Z úvodní sedmičlenné skupiny spadl Takahashi, naopak Rolfo s Talmacsim malinko ztráceli. Pešek s Abrahamem se seřadili za sebou na 18. a 19. místě a snažili se dotáhnout na první bodované příčky.

Na čele závodu se osamostatnil Tomizawa, především díky nekončícímu souboji Eliase a Cluzela o druhé místo. Oba naši jezdci se dotáhli do velké skupiny deseti jezdců, kde se bojovalo až o 10. místo. Čtyři kola před cílem byl Abraham na skvělém 15. místě.

Tomizawa si celkem bez problémů dojel pro premiérové vítězství v nové třídě Moto2. Souboj o druhé místo probíhal až do poslední zatáčky závodu, nakonec se radoval Debon před Cluzelem. Naši jezdci řádně zabojovali v závěru závodu: odměnou jsou 2 body za 14. místo pro Abraham a na cílové pásce urval poslední bodík Pešek.

Pořadí v cíli: 1. Tomizawa, 2. Debon, 3. Cluzel, 4. Elias, 5. Rolfo, 6. Pasini, 7. Luthi, 8. Corsi, 9. Talmacsi, 10. Gadea … 14. Abraham, 15. Pešek.

MotoGP

Kvalifikace – 1. Stoner, 2. Rossi, 3. Lorenzo, 4. de Puniet, 5. Capirossi, 6. Dovizioso, 7. Pedrosa, 8. Edwards, 9. Hayden, 10. H. Aoyama.

Pedrosa ze 7. místa na startu měl famózní začátek a byl první na výjezdu z úvodní zatáčky. Excelentně startoval i Hayden, z 9. místa se protáhl až na 3. příčku. V polovině kola se ale do čela namáčkl Rossi, ale jen na chvíli a Pedrosa jej za chvíli podjel na brzdy do zatáčky. Na cílové rovince to ale rozbalil Stoner se svou motorkou Ducati a začal vévodit celému poli jezdců.

Vedoucí Stoner začal ostatním poodjíždět a úřadující mistr světa, Valentino Rossi, se rozhodl, že to tak nenechá. V pátém kole se protáhl před Pedrosu a začal stíhací jízdu. Netrvalo to ani kolo a smolař Stoner šel z prvního místa k zemi. Slušný výkon podával druhý Hayden, když se dokázal držet za zády Rossiho, naopak se začal propadat Pedrosa.

Ze závodu vypadli i oba jezdci týmu Pramac Racing (Ducati), Kallio a Espargarom což znamenalo, že na trati bylo jen 14 jezdců a poslednímu Barberovi stačilo jen dojet a měl 2 body. Na čele se ustálila trojice v pořadí Rossi, Dovizioso a Hayden, na kterou se snažil dotáhnout Lorenzo a Spies.

Souboj o druhé místo mezi Doviziosem a Haydenem pomohl oběma jezdcům týmu Fiat Yamaha – Rossi poodskočil na čele a naopak čtvrtý Lorenzo se dotáhl ke zmiňované dvojici. Dvě kola před cílem se Lorenzo protáhl na druhé místo a zajistil pro tovární tým Yamahy vítězné double. Na cílové pásce pak vybojoval třetí místo Dovizioso o –0,011 s před Haydenem. V poslední zatáčce před cílem spadl Bautista, když bojoval o umístnění na začátku druhé desítky.

Pořadí v cíli: 1. Rossi, 2. Lorenzo, 3. Dovizioso, 4. Hayden, 5. Spies, 6. de Puniet, 7. Pedrosa, 8. Edwards, 9. Capirossi, 10. Aoyama.