GP Kataru: Pešek spadl, Abraham dojel sedmý

GP Kataru: Pešek spadl, Abraham dojel sedmý: titulní fotka V prvním závodu této sezóny, poprvé v historii šampionátu, se jelo v Kataru za umělého osvětlení! Smutek = Pešek v závodě spadl; Radost = Abraham na skvělém 7. místě.

Třída do 125 ccm

Po startu nejslabší kubatury zůstal na čele vítěz kvalifikace, Bradley Smith, a úvodní kola tahal za ten nejdelší konec. Bohužel jeho motorku v pátém kole postihla technická závada a Smith se propadal startovním polem dozadu. Cíl nakonec protnul na nepopulárním 16. místě.

Na čele se postupně vyselektovala sedmičlenná skupinka jezdců a nikdo neměl své místo zadarmo. O první příčku bojoval také obhájce titulu mistra světa, Maďar Talmacsi, ale i on měl problémy s motocyklem a nakonec dokroužil pro 4 body za 12. místo.

Tři kola před cílem spadl z vedoucí skupiny Raffaele de Rosa a to byla voda na mlýn v té době vedoucího Gadey. Jezdec týmu Bancaja Aspar začal tahat za plyn a při nájezdu do posledního kola měl několik desítek metrů náskok před druhým Joanem Olivem. Nejzajímavější boj byl o třetí místo, kde bojovala hned trojice jezdců. V poslední zatáčce spolu bojovali Mike di Meglio a Scott Redding, ale oběma vypálil rybník Stefan Bradl, když z pátého místa zaútočil na cílové rovince a pásku protnul na 3. příčce.

Konečné výsledky: 1. Gadea, 2. Olive, 3. Bradl, 4. di Meglio, 5. Redding, 6. Webb, 7. Corsi, 8. Espargaro, 9. Vazquez, 10. Terol.

Třída do 250 ccm

Výborný start předvedl Švýcar Lüthi, když se ze 7. místa protáhl až do čela jezdeckého pole „čtvrtlitrů“. Za ním se srovnala dvojice známých bojovníků: Kallio a Bautista. V cíli prvního kola byl Lukáš Pešek osmý a Karel Abraham desátý.

Během několika okamžiků ale přichází špatná zpráva pro vedoucího muže: Lüthi musí projet boxovou uličkou za předčasný start. Abraham předjíždí jednoho z jezdců a drží se za Peškem. Kvůli Lüthimu trestu se oba posouvají, Pešek je sedmý a Abrahám osmý. Kdo by to byl řekl, že v úvodním závodě budeme mít v první desítce oba naše jezdce?

Zhruba 11 kol před cílem to na špici vře, o první místo bojuje hned šest jezdců, kteří si prohazují příčky téměř v každé zatáčce a výjimku netvoří i kontakty jezdců mezi sebou. Česká dvojice jezdců si jede závod mezi sebou, na šesté místo Pešek ztrácel 4 s a za Abrahamem byla třísekundová díra.

Špatná zpráva pro české fanoušky přichází 8. kol před cílem: Abraham se na brzdy dostává před Peška a druhý jmenovaný o pár chvil později padá. Karel Abraham až do cíle dokroužil na výborném 7. místě, bohužel celkem osamocen.

Na špici o pódiová místa nakonec bojuje čtveřice jezdců a cíl projíždí v následujícím pořadí: Pasini, Barbera, Kallio, Debon. Náš Karel Abraham vybojoval krásných 9 bodů za 7. místo.

Konečné výsledky: 1. Pasini, 2. Barbera, 3. Kallio, 4. Debon, 5. Takahashi, 6. Bautista, 7. Abraham, 8. Locatelli, 9. Espargaro, 10. Faubel.

Třída MotoGP

Špičkový start a perfektní nájezd do první zatáčky vynesl Dani Pedrosovi první místo a to startoval z 8. místa! Za ním je Edward a Toseland, ale během několika kol se dopředu prodral Valentino Rossi a začal stahovat náskok vedoucího Pedrosy. Za vedoucí dvojicí se sváděl urputný boj o třetí místo mezi mistry světa: Lorenzem a Stonerem.

Sedmnáct kol před cílem dochází k výměně jezdce na čele, Pedrosu na špici vystřídal Rossi. První dva jezdce ale dojíždějí další a hned pět jezdců se pere o nejlepší pozice. Na konci cílové rovinky se projevuje síla motorek Ducati a za vedoucím Rossim se usazuje Casey Stoner. V dalším kole jde Stoner do čela a je vidět, že Ducati na rovinkách doslova letí. Pořadí 13. kol před cílem: Stoner, Lorenzo, Rossi, Pedrosa, Dovizioso, Toseland a první skupinku uzavíral Edwards.

Stonerovo ďábelské tempo na čele dokáže držet jen Lorenzo a tato dvojice poodjela duu Rossi-Pedrosa. O třetí místo začíná postupně opět bojovat hned čtveřice jezdců: Rossi, Pedrosa, Dovizioso a Toseland. Valemu asi postupně odcházely pneumatiky, protože se před něj dostal Pedrosa a Rossi nedokázal jeho nástup zachytit.

Čtyři kola před cílem upevňoval svoji pozici na čele Stoner před Lorenzem, ale tato dvojice si vypracovala už více než 5 s náskok před Pedrosou a téměř 8 s ztrácel čtvrtý Rossi.

Pódiová umístnění byla jasná zhruba už tři kola před cílem v pořadí Stoner, Lorenzo a Pedrosa. Závěr závodu byl zajímavý až v boji o 4. místo, kde si v posledním kole 2× prohodil místo Rossi s Doviziosem a vše sledoval ještě šestý Toseland. Na cílové čáře měl více štěstí Dovizioso, když porazil Rossioho o méně než dvě setiny vteřiny.

Konečné výsledky: 1. Stoner, 2. Lorenzo, 3. Pedrosa, 4. Dovizioso, 5. Rossi, 6. Toseland, 7. Edwards, 8. Capirossi, 9. de Puniet, 10. Hayden.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Stoner Golias 11.03.2008  15:58
Stoner Fik2008 11.03.2008  11:17
Pasini cukrik 10.03.2008  18:47
Re: Yamaha - Rossi da_b0mb 10.03.2008  10:38
Yamaha - Rossi Golias 10.03.2008  09:00
DUCATI hulko46 09.03.2008  23:43
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket