GP Katalánska - Abraham na skvělém 4. místě!

GP Katalánska - Abraham na skvělém 4. místě!: titulní fotka Brněnský jezdec Karel Abraham se nezapomenutelně zapsal v třídě Moto2, když po skvělém výkonu v závodě vybojoval pěkné 4. místo. Bohužel Pešek spadl a Kornfeil dojel na 16. příčce.

Třída do 125 ccm

Postavení na startu – 1. Marquez, 2. P. Espargaro, 3. Smith, 4. Terol, 5. Cortese, 6. Koyama, 7. Rabat, 8. Vazquez, 9. Masbou, 10. Zarco, … 28. Kornfeil.

Po startu se sice na chvíli dostal do čela Smith, ale byl dlouhý na brzdách a vítěz kvalifikace Marquez si vzal první místo zpět. Ještě před koncem prvního kola spadl Rabat a uvolnil tak místo v první desítce. Hned po dvou kolech se na špici vyselektovala vedoucí skupinka v pořadí Marquez, Terol, Espargaro a Smith. Za nimi jezdila samostatně dvojice Vazquez a Cortese.

Tempu vedoucího Marqueze trojice jezdců za ním nestačila a navíc se bojovalo o druhé místo, což nahrávalo domácímu jezdci na čele se neustále vzdalovat. Náš Kuba Kornfeil figuroval po třetině závodu na pěkném 20. místě. Střední část závodu byla opět lehce vlažnější, jen aby se vše zdramatizovalo na konci.

Vítězství před domácím publikem si Marquez už nenechal vzít a v GP Katalánska triumfoval. Souboje o další dvě místa na stupních vítězů vygradovala až v pád Terola v posledním kole a druhý cílem prolétl Smith před Espargarem. Čtvrté místo připadlo Cortesemu až na cílové pásce, kde porazil Vazqueze o pouhých –0,067 s. Bohužel pro české fanoušky náš Kuba Kornfeil i přes skvělý výkon skončil těsně za bodovanými příčkami.

Pořadí v cíli – 1. Marquez, 2. Smith, 3. P. Espargaro, 4. Cortese, 5. Vazquez, 6. Koyama, 7. Krummenacher, 8. Zarco, 9. Folger, 10. Webb, … 16. Kornfeil.

Průběžné pořadí v MS – 1. Marquez 132 b, 2. P. Espargaro 131 b, 3. Terol 118 b, 4. Smith 94 b, 5. Vazquez a Cortese 60 b, … 20. Kornfeil 3 b.

Třída Moto2

Postavení na startu – 1. Iannone, 2. Takahashi, 3. Luthi, 4. Elias, 5. Cluzel, 6. Morales, 7. Tomizawa, 8. Wilairot, 9. Noyes, 10. Rolfo, … 12. Abraham, … 24. Pešek.

Úvod Grand Prix třídy Moto2 poznamenal hromadný pád, do kterého se přimíchalo hned několik jezdců, jako např. Debon, Tomizawa, Aegerter, Gadea či di Meglio. Naštěstí se do této skupiny nezapojili naši jezdci a oba si polepšili. Pešek se na tom vydělal hned 11 míst a v cíli 2. kola figuroval na 13. příčce.

Vítěz kvalifikace, Andrea Iannone, se do čela závodu vrátil v momentě, kdy na okruhu byly vyvěšeny žluté vlajky. Později dostal Iannone trest průjezd boxovou uličkou a do závodu se vrátil až za bodovanými příčkami. Bohužel náš Lukáš Pešek svoji snahu v boji o lepší příčky přehnal, spadl a GP Katalánska nedokončil.

Z vedoucí trojice se postupně na čele osamostatnil Takahashi a za jeho zády probíhal boj o stříbrnou příčku mezi Luthim a Simonem. Nejzajímavější pro nás byl boj o 4. místo, kde ve skupince jezdil i náš Karel Abraham. Brněnský jezdec podal skvělý výkon a po právu vybojoval zmíněné 4. místo. Gratulace, Abajo!!!

Pořadí v cíli – 1. Takahashi, 2. Luthi, 3. Simon, 4. Abraham, 5. Elias, 6. Corsi, 7. Noyes, 8. Nieto, 9. West, 10. de Angelis.

Průběžné pořadí v MS – 1.Elias 111 b, 2. Luthi 94 b, 3. Simon 77 b, 4. Tomizawa 76 b, 5. Iannone 70 b, … 15. Abraham 22 b, … 28. Pešek 4 b.

Třída MotoGP

Postavení na startu – 1. Lorenzo, 2. Stoner, 3. de Puniet, 4. Pedrosa, 5. Spies, 6. Dovizioso, 7. Capirossi, 8. Simoncelli, 9. Bautista, 10. Edwards.

Nejlepší start předvedl Pedrosa, ale hned první zatáčku probrzdil, musel mimo trať a vrátil se do závodu až na konci první desítky. Stačilo jedno kolo, aby se na čele vytvořila 4členná skupinka v pořadí Lorenzo, Stoner, Dovizioso a de Puniet.

Bohužel Stoner probrzdil zatáčku a vrátil se až na 5. místě. Tempu Lorenza a Doviziosa nestačil de Puniet a každé kolo stále více ztrácel. Nepovedený start vyburcoval Pedrosu ke stíhací jízdě, až se prokousal na 3. příčku a začal stahovat vedoucí dvojici. Jeho tempo zachytil pouze Stoner.

V polovině závodu musel Simoncelli z 6. místa odstoupit pro technické problémy s motocyklem. O kolo později to z druhého místa zahodil Dovizioso. Sice se do závodu vrátil, ale na posledním 15. místě.

Druhá polovina závodu ztratila náboj. Jorge Lorenzo opět neohroženě dovedl svůj stroj na prvním místě do cíle Grand Prix Katalánska před Pedrosou a Stonerem.

Pořadí v cíli – 1. Lorenzo, 2. Pedrosa, 3. Stoner, 4. de Puniet, 5. Bautista, 6. Spies, 7. Capirossi, 8. Hayden, 9. Melandri, 10. Barbera.

Průběžné pořadí v MS – 1. Lorenzo 165 b, 2. Pedrosa 113 b, 3. Dovizioso 91 b, 4. Hayden a de Puniet 69 b.