GP Itálie - Abraham bere bod za 15. místo

GP Itálie - Abraham bere bod za 15. místo: titulní fotka Kornfeil nastupoval do závodu s zánětem ucha a bojoval až do poslední zatáčky o bodované příčky. Vítězem Moto3 se stal Salom. Angličan Redding dominuje třídě Moto2 a po Francii vítězí i v Mugellu. V MotoGP zvítězil Lorenzo. (aktualizováno 15:05)

Moto3

Postavení na startu: 1. Folger, 2. M. Viňales, 3. Rins, 4. Miller, 5. Salom, 6. Oliveira, 7. Antonelli, 8. Kornfeil, 9. Webb, 10. A. Marquez.

Pěkný start předvedl vítěz kvalifikace Folger a hned si vypracoval drobný náskok před Viňalesem, Rinsem a Salomem. V dalším kole se trojice jmenovaných pronásledovatelů dotáhla za vedoucího Folgera a Viňales útočil na první místo. Náš Jakub Kornfeil si po zhasnutí červených světel udržel svoji pozici ze startovního roštu, ale zřejmě kvůli zdravotním problémům nejel na 100 procent a bohužel se propadal startovním polem.

Do čela se Viňales v úvodních kolech probojoval, ale skupinka se rozrostla o dvojici: Oliveira, A. Marquez. Až na 7. místě jezdil osamoceně první italský závodník Antonelli, ale s odstupem za jeho zády zuřila velká bitva o 8. příčku, kde se míchalo až 12 jezdců a pořadí se měnilo v každé zatáčce. Zhruba v polovině závodu figuroval Jakub Kornfeil na 17. místě.

V druhé polovině závodu Folger nestačil tempu vedoucí skupiny a postupně ztrácel. Prvních pět jezdců si ale nedarovalo ani metr trati zadarmo a byl to nádherný boj o vítězství, které nakonec vybojoval zkušený Salom před Rinsem a Viňalesem. I přes bolestivý záňet v uchu jel Kuba na posledním bodovaném místě, ale bohužel v poslední zatáčce spadl domácí závodník Ferrari a náš Kornfeil se mu snažil vyhnout, ale vše skončilo pádem v kačírku. I takhle kruté a smolné mohou být závody motocyklů.

Pořadí v cíli: 1. Salom, 2. Rins, 3. M. Viňales, 4. Oliveira, 5. A. Marquez, 6. Folger, 7. Antonelli, 8. Ajo, 9. Granado, 10. Miller.

Průběžné pořadí v MS: 1. Viňales 106 b, 2. Salom 102 b, 3. Rins 81 b, 4. Folger 63 b, … 9. Kornfeil 27 b.

Moto2

Postavení na startu: 1. Redding, 2. Nakagami, 3. Schrotter, 4. Zarco, 5. Terol, 6. Rabat, 7. Simeon, 8. de Angelis, 9. Torres, 10. P. Espargaro.

Úvod závodu vyšel nejlépe japonskému závodníkovi Nakagamimu a za jeho záda se poskládali Redding, Terol, Zarco, Rabat a Kallio. Pol Espargaro se propadl na 12. místo a Luthi jezdil dokonce až na 14. příčce. Pasini a L. Rossi dostali penalizaci průjezd boxovou uličkou za předčasný start.

Tempo závodu převzal Redding, naopak Nakagami se propadl na 4. místo, ale spolu s Terolem a Zarcem tvořili první skupinu. Díky zvyšujícímu se náskoku bylo jasné, že tohle kvarteto závodníků si to s největší pravděpodobností rozdá o pódiové příčky. Za nimi byla velká, desetičlenná skupina jezdců bojujících o páté místo.

Japonec Nakagami umí jezdit velmi rychle, ale nedojíždí do cíle, protože v Mugellu spadl ze 4. místa a je to už jeho třetí pád z celkových pěti závodů. Velký výlet mimo trať si udělal Rabat a z dobrého místa v první desítce se propadl až na 22. příčku.

Vedoucí trojice v pořadí Redding, Terol a Zarco se natáhla a zdálo se, že o umístění na bedně se rozhodlo už pár kol před cílem. Z pěkného šestého místa spadl nezaviněně Simeon po kontaktu s de Angelisem. Pěknou stíhací jízdu předvedl Espargaro, protože dvě kola před cílem se objevil na čtvrtém místě.

Vítězem závodu v Mugellu se stal Redding a opět navýšil náskok v průběžném hodnocení. Na dalších místech na bedně dojeli dle očekávání Terol a Zarco. Zmiňovaný Rabat nakonec proletěl cílem na 13. místě a urval pro sebe 3 body.

Pořadí v cíli: 1. Redding, 2. Terol, 3. Zarco, 4. P. Espargaro, 5. Kallio, 6. Torres, 7. Corsi, 8. de Angelis, 9. Luthi, 10. Aegerter.

Průběžné pořadí v MS: 1. Redding 101 b, 2. Terol a Kallio 58 b, 4. Rabat 55 b, 5. Espargaro 54 b.

MotoGP

Postavení na startu: 1. Pedrosa, 2. Lorenzo, 3. Dovizioso, 4. Crutchlow, 5. Bradl, 6. M. Marquez, 7. Rossi, 8. Hayden, 9. Bautista, 10. Pirro, … 20. Abraham, … 24. Pešek.

Lorenzo v první zatáčce podjel Pedrosu, na třetím místo se protáhl Marquez. Ke zděšení domácích fanoušků Bautista nezvládl svůj stroj a sestřelil i Rossiho. Oba měli těžký pád, ale dle záběrů kamer to vypadalo, že odešli po svých mimo trať.

V úvodních kolech se opět utrhla trojice továrních motocyklů v pořadí Lorenzo, Pedrosa a Marquez a bohužel máme opět o jezdcích na bedně rozhodnuto již v třetím kole z celkových 23. Změnit by to mohla už jen jezdecká chyba. Oba naši jezdci se pohybovali okolo 20. místa. Dle informací nastoupil Abraham do závodu s chřipkou a horečkami.

Na čtvrtém místě jezdil osamoceně Crutchlow a na dalších místech byla trojice v pořadí Bradl, Dovizioso a Hayden. Náš Karel Abraham se probojoval na 16. místo a bodované příčky měl nadosah.

V druhé polovině závodu se vedoucí Lorenzo utrhl dvojici továrních jezdců Hondy a po neúspěchu ve Francii si vítězstvím v Mugellu zvedl kromě nálady i počet bodů v celkovém hodnocení. Pět kol před cílem se Marquez protáhl před Pedrosu a už to vypadalo, že si dojede pro druhé místo, ale jako kdybych to prorokoval, tři kola před cílem spadl a závod pro něj předčasně skončil.

Druhé místo si pohlídal Dani Pedrosa před dotírajícím Crutchlowem a udržel si prvenství v průběžném hodnocení. Brit Chrutchlow zopakoval umístění na bedně, po druhém místě ve Francii si připisuje pěkné třetí místo v Itálii. Nejlepším jezdcem kategorie CRT byl opět A. Espargaro na 8. místě. Karel Abraham i přes zdravotní problémy dojel na 15. místě a připsal si druhý bod do celkového hodnocení.

Pořadí v cíli: 1. Lorenzo, 2. Pedrosa, 3. Crutchlow, 4. Bradl, 5. Dovizioso, 6. Hayden, 7. Pirro, 8. A. Espargaro, 9. Smith, 10. Barbera, … 15. Abraham, … 19. Pešek.

Průběžné pořadí v MS: 1. Pedrosa 103 b, 2. Lorenzo 91 b, 3. Marquez 77 b, 4. Crutchlow 71 b, 5. Dovizioso 50 b, 21. Abraham 2 b.

Průběžné pořadí v CRT: 1. A. Espargaro 28 b, 2. Barbera 13 b, 3. de Puniet 11 b, 4. Petrucci 8 b.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 22353 | Zobrazit seznam všech anket