GP Francie - Abraham spadl, Pešek má 3 body

GP Francie - Abraham spadl, Pešek má 3 body: titulní fotka Další závody MS silničních motocyklů se odehrály na okruhu v Le Mans ve Francii. První místo ve třídě do 125 ccm má Espargaro (Kornfeil dokončil na 19. místě), v Moto2 dominoval Elias a v MotoGP zvítězil Lorenzo před Rossim a Doviziosem.

Třída do 125 ccm

Postavení na startu – 1. Terol, 2. Espargaro, 3. Cortese, 4. Marquez, 5. Smith, 6. Koyama, 7. Krummenacher, 8. Webb, 9. Zarco, 10. Rabat, … 23. Kornfeil.

Po startu z Pole Position si Terol udržel 1. místo před Espargarem a Rabatem, který se posunul z 10. místa na třetí. Výborný úvod závodu měl i Jakub Kornfeil, když z 23. místa na startu prolétl cílem prvního kola na pěkném 17. příčce.

Terol na nic nečekal a nasadil zdrcující tempo, které s ním udržel jen Espargaro. Následovala skupina 6 jezdců, kteří se ztrátou víc než 3 s bojovali o pozice mezi sebou téměř v každé zatáčce. Kornfeil se v první třetině závodu pohyboval ve skupině bojující o 13. příčku. Postupem času se ale velká skupina jezdců roztrhala a Kuba Kornfeil měřil síly o 18. místo se Schrotterem.

Náskok vedoucí dvojice postupně narostl až na 6 s. Ze skupiny v boji o bronzovou příčku postupně odpadl Rabat a Koyama. Celou dobu druhý Espargaro si dobře přečetl styl jízdy Terola. V závěru se Espargaro dostal na první místo, pořádně zatahal za plyn a nedal Terolovi šanci na odvetu. Boj o 3. místo nakonec vyšel nejlépe pro Marqueze. Jakub Kornfeil dokončil GP Francie na 19. místě.

Pořadí v cíli – 1. Espargaro, 2. Terol, 3. Marquez, 4. Vazquez, 5. Smith, 6. Cortese, 7. Rabat, 8. Koyama, 9. Webb, 10. Salom … 19. Kornfeil.

Průběžné pořadí v MS- 1. Terol 65 b, 2. Espargaro 63 b, 3. Rabat 34 b, 4. Vazquez 33 b, 5. Marquez 32 b, … 19. Kornfeil 2 b.

Třída Moto2

Pořadí na startu – 1. Noyes, 2. Takahashi, 3. Debon, 4. Cluzel, 5. F. Nieto, 6. Gadea, 7. Elias, 8. Corsi, 9. Simon, 10. Rolfo, … 22. Pešek, … 25. Abraham.

Po startu došlo v druhé zatáčce ke kolizi mezi Aegerterem a naším Karlem Abrahamem. Bohužel pro oba jezdce závod skončil. Na špici se usadil Debon, kterého naháněl Elias, Noyes, Cluzel a Takahashi.

Vedoucí muž ale dostal penalizaci (průjezd boxovou uličkou) za předčasný start. Zajímavostí určitě byl fakt, že v úvodních kolech z první desítky spadl Takahashi, Noyes, Cluzel i F. Nieto. O chvíli později po drobné kolizi šli k zemi i Pasini a současný lídr průběžného pořadí, Japonec Tomizawa. To vše pomohlo Lukáši Peškovi, který v cíli 8. kola figuroval na krásném 9. místě.

Na čele jezdil Toni Elias, kterého se snažil dotáhnout Simon a Iannone. Závod předčasně skončil i pro smolaře de Angelise, když jej z trati sestřelil motocykl bez jezdce (jméno spadlého jezdce jsem bohužel nezachytil). Na špici se vytvořili dvě dvojice, Elias – Simon, a o bronz bojující Corsi a Iannone. Lukáš Pešek se pohyboval ve velké skupině jezdců bojujících o 9. místo.

Konec závodu nebyl tak napínavý, jako úvod. Jezdci si už zkušeně pohlídali svoje umístnění a ve Francii triumfoval Elias. Na stupních vítězů jej doplnil Simon a Corsi. Náš Lukáš Pešek projel cílem závodu na 13. místě a do světových tabulek přidal 3 bodíky.

Pořadí v cíli – 1. Elias, 2. Simon, 3. Corsi, 4. Iannone, 5. Talmacsi, 6. Gadea, 7. Wilairot, 8. Nieto, 9. Bradl, 10. Rolfo, … 13. Pešek

Průběžné pořadí v MS – 1. Elias 63 b, 2. Tomizawa 45 b, 3. Corsi 35 b, 4. Simon 28 b, 5. Gadea 26 b, … 22. Pešek 4 b, 23. Abraham 2 b.

Třída MotoGP

Pořadí na startu – 1. Rossi, 2. Lorenzo, 3. Pedrosa, 4. Stoner, 5. Hayden, 6. de Puniet, 7. Dovizioso, 8. Edwards, 9. Capirossi, 10. A. Espargaro.

Valentino Rossi nepřipustil žádné překvapení a zkušeně si pohlídal první místo v závodě po startu z Pole Position. Lorenzo se sice v prvních zatáčkách propadl, ale v cíli prvního kola už figuroval na 2. místě. Za dvojicí jezdců z týmu Fiat Yamaha byl Pedrosa a dále dva rudé stroje Ducati v pořadí Stoner a Hayden.

V třetím kole šel k zemi bývalý mistr světa Casey Stoner a kvůli jeho pádu se vedoucí trojice trochu utrhla dalším jezdcům. O 4. příčku bojovala další trojice jezdců v pořadí Dovizioso, Hayden a Melandri, sedmý de Puniet už lehce ztrácel. V šestém kole spadl Ben Spies z 11. místa a chvíli po něm musel kvůli technickým problémům skončit i Capirossi.

Na čele vystrčil růžky Lorenzo, když se posunul na dvě zatáčky před Rossiho, jen, aby mu to jeho týmový kolega hned oplatil. Ve 12. kole se Lorenzo opět dostal na 1. místo a nasadil k trháku. Naštěstí byl Rossi při chuti a držel se Lorenza, nicméně třetí Pedrosa začal postupně ztrácet.

Postupem závodu se jezdecké pole dost natáhlo a vedoucí Lorenzo nakonec ujel Rossimu. Nejmenší rozestupy mezi prvními 7 j ezdci byly na 3. a 4. místě, kde se Dovizioso dotahoval na záda svého týmového kolegy, Dani Pedrosy. Nejlepší souboje probíhali ve skupině jezdců usilujících o 8. místo, kde byl Simoncelli, Edwards, Barbera, Espargaro a Aoyama.

Vítězství ukořistil Lorenzo před týmovým kolegou Rossim. Boj o třetí místo byl napínavý až do posledního kola, kdy se Dovizioso protáhl před Pedrosu a aby toho nebylo málo, Pedrosa následně probrzdil zatáčku a předjel ho i Hayden.

Pořadí v cíli – 1. Lorenzo, 2. Rossi, 3. Dovizioso, 4. Hayden, 5. Pedrosa, 6. Melandri, 7. de Puniet, 8. Barbera, 9. A. Espargaro, 10. Simoncelli.

Průběžné pořadí v MS – 1. Lorenzo 70 b, 2. Rossi 61 b, 3. Dovizioso 42 b, 4. Pedrosa 40 b, 5. Hayden 39 b.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.