GP České republiky - Kornfeil šestý, Abraham devátý

GP České republiky - Kornfeil šestý, Abraham devátý: titulní fotka Jen čtyři dny měli jezdci na to, aby se z Indianapolis přesunuli na Masarykův okruh do Brna. V nejslabší kubatuře vyhrál Folger, Kornfeil vybojoval 6. pozici. Ve třídě Moto2 vyhrál Marquez a MotoGP ovládl Pedrosa před Lorenzem. (aktualizovano 15:10)

Moto3

Postavení na startu: 1. Viňales, 2. Cortese, 3. Khairuddin, 4. Antonelli, 5. Salom, 6. Faubel, 7. Kornfeil, 8. Rins, 9. Kent, 10. Folger, … 27. Iwema, … 29. Popov.

Přes noc nad Brnem dost pršelo, proto měli někteří jezdci třídy Moto3 na motocyklech nasazeny i přechodné pneumatiky a samotný závod byl vyhlášen jako mokrý.

Nejlepší start měl Khairuddin, dále byl Cortese a Viňales. Náš Kuba Kornfeil byl osmý, ale postupoval směle vpřed a cílem projel na 5. místě. Senzační první kolo předvedl Miroslav Popov, který skočil z 29. místa hned za Kornfeila na 6. místo.

Na první místo se posunul Vazquez a začal všem trochu ujíždět. Druhý jel Folger a třetí byl Khairuddin. V tříčlenné skupince v boji o 4. místo byl Popov, Kornfeil a jezdec na divokou kartu, Angličan McPhee. Skvělý výsledek byl v cíli 4. kola, kde byl Popov na 3. místě a Kornfeil hned za ním!

Největší favorité, Viňales a Cortese, jeli v početné skupině bojující o 7. místo. Do čela závodu se posunul Němec Folger a hned začal Vazquezovi ujíždět. Vazquez musel mít přechodné pneumatiky, které na osychající trati ztrácely, protože během jednoho kola se přes něj přehnal Kornfeil i Popov. Ano, oba naši jezdci jeli na pomyslných stupních vítězů!

V polovině závodu ale začal Viňales jezdit jedno nejrychlejší kolo za druhým a stahoval jezdce před sebou. Bohužel Popov se začal propadat jezdeckým polem dozadu a skupina pronásledovatelů (Cortese, Rins, Salom a Viňales) začala sjíždět Khairuddina a Kornfeila.

Cortese jel velmi rychle a každým kolem stahoval našeho Kubu Kornfeila. Naštěstí se na záda Corteseho dotáhl Viňales, hlavní konkurent v boji o titul mistra světa, což by mohlo Kornfeilovi nahrávat. Popov bohužel spadl na cílové rovince z 16. místa.

Jakub Kornfeil byl bohužel dostižen a předjet v nájezdu do posledního kola. Vítězem GP České republiky se stal celkem suverénně Folger, druhé místo vybojoval v poslední zatáčce Salom a třetí byl Cortese. Kornfeil projel cílem na pěkném 6. místě.

Pořadí v cíli: 1. Folger, 2. Salom, 3. Cortese, 4. Viňales, 5. Rins, 6. Kornfeil, 7. Kent, 8. Fenati, 9. Oliveira, 10. Tonucci.

Průběžné pořadí v MS: 1. Cortese 200 b, 2. Viňales 168 b, 3. Salom 149 b, 4. Fenati 104 b, … 12. Kornfeil 52 b.

Moto2

Postavení na startu: 1. P. Espargaro, 2. Luthi, 3. Redding, 4. Marquez, 5. Corsi, 6. Iannone, 7. Nakagami, 8. Terol, 9. Aegerter, 10. Zarco.

Po zhasnutí červených světel se na první místo natlačil Luthi před Espargarem Marquezem. Z vedoucí desítky jezdců spadl v úvodu prvního kola Redding. V druhém kole se Marquez posunul za Luthiho.

Na čele se odpoutala šestice jezdců v pořadí: Luthi, Marquez, Espargaro, Iannone, Corsi a Terol. Poslední dva jmenovaní ale nestačili rychlému tempu vedoucí čtveřice a postupně propadli do další skupiny.

V druhé polovině závodu si vedoucí jezdci vypracovali tak velký náskok, že o stupních vítězů bylo téměř rozhodnuto. Otázkou zůstává, kdo bude mít smůlu a skončí mimo bednu.

V posledním kole se vedoucí jezdci rozdělili na dvojice, které bojovaly o první a třetí místo. Marquez před sebe Luthiho nepustil a vyhrál na Masarykově okruhu třídu Moto2. Druhý byl Švýcar Luthi a na bronzové příčce byl Espargaro.

Pořadí v cíli: 1. Marquez, 2. Luthi, 3. P. Espargaro, 4. Iannone, 5. Corsi, 6. de Angelis, 7. Zarco, 8. Smith, 9. Kallio, 10. Rabat.

Průběžné pořadí v MS: 1. Marquez 213 b, 2. Espargaro 165 b, 3. Luthi 154 b, 4. Iannone 149 b.

MotoGP

Postavení na startu: 1. Lorenzo, 2. Crutchlow, 3. Pedrosa, 4. Spies, 5. Dovizioso, 6. Rossi, 7. Bradl, 8. Bautista, 9. Abraham, 10. de Puniet.

Pole Position dobře zužitkoval Lorenzo, za kterého se zařadil Pedrosa, Crutchlow, Dovizioso a Rossi. Bohužel Karel Abraham nepotvrdil pěkné místo na startu a cílem prvního kola byl na 12. místě.

Po úvodních kolech se na čele dle očekávání odpoutala dvojice Lorenzo – Pedrosa, poté jela dvojice týmu Yamaha Monster Tech 3, Crutchlow a Dovizioso. Abraham jezdil ve skupince s Eliasem a Hernandezem a bojovali o 11. místo. Jezdecké pole se po pár odjetých kolech natáhlo, mezi jednotlivými jezdci se vytvořily mezery a soubojů bylo jako šafránu.

Ben Spies zahodil svoji tovární Yamahu a jeho mizérie pokračuje i v Brně. Deset kol před cílem se na první místo posunul Pedrosa, ale druhý Lorenzo ustál krajanův nástup a držel se ho.

Boj o první místo pokračoval až do posledního kola a poslední zatáčky! Nakonec bral 25 bodů Dani Pedrosa a stahl náskok vedoucího Lorenza v průběžném pořadí MS. Třetí Crutchlow v Brně vybojoval své první pódium kariéry v MS silničních motocyklů. Karel Abraham dojel na solidním 9. místě.

Pořadí v cíli: 1. Pedrosa, 2. Lorenzo, 3. Crutchlow, 4. Dovizioso, 5. Bradl, 6. Bautista, 7. Rossi, 8. de Puniet, 9. Abraham, 10. Espargaro.

Průběžné pořadí v MS: 1. Lorenzo 245 b, 2. Pedrosa 232 b, 3. Stoner 186 b, 4. Dovizioso 150 b.