GP Austrálie - Abraham opět v nejlepší desítce

GP Austrálie - Abraham opět v nejlepší desítce: titulní fotka V nejslabší kubaruře zvítězil Marquez a náš Kornfeil vybojoval 2 body. V Moto2 byl první de Angelis a Abraham dojel na slušném 10. místě. V MotoGP nezaváhal domácí Stoner a připsal si již 4. vítězství v řadě z Phillip Islandu.

Třída do 125 ccm

Postavení na startu- 1. Marquez, 2. Cortese, 3. P. Espargaro, 4. Terol, 5. Smith, 6. Rabat, 7. Vazquez, 8. Koyama, 9. Salom, 10. Moncayo, …18. Kornfeil.

V minulém závodě v Malajsii se rozhodlo o šampionech ve třídě Moto2 a MotoGP, ale v nejslabší kubatuře je rozdíl mezi prvními třemi jezdci jen 12 bodů. A podle toho vypadala i kvalifikace, kdy se mezi trojici největších rivalů vmáčkl na druhé místo Sandro Cortese. Náš Jakub Kornfeil podal opět slušný výkon a do závodu odstartuje z 5. řady.

I když byl v programu televize Nova Sport závod třídy do 125 ccm uveden v přímém přenosu od 4:00 a řada z nás si na tuto brzkou ranní hodinu nastavila budík, byli jsme hromadně zklamáni, protože tam byl nějaký debilní hokej…

Z oficiálního webu motogp.com tedy víme, že závod vyhrál celkem jednoznačně mladý Marc Marquez, když o 6 s porazil Espargara a dalších 5 s ztrácel třetí Terol. V průběžném hodnocení MS silničních motocyklů Marquez poodskočil druhému Terolovi o 12 bodů a třetí Espargaro ztrácí 17 bodů, ale stále do konce sezóny chybí 2 závody (Portugalsko a Valencie) a ve hře je tak stále ještě 50 bodů.

Kuba Kornfeil bojoval opět o světové body, jel ve skupině jezdců na začátku druhé desítky a v cíli urval 2 body za 14. místo. Bohužel na cílové pásce mu chybělo pouhých +0,037 s na dvanáctého Fagerhauga, muselo se bojovat až do posledních centimetrů závodu. Dobré je, že Kuba pravidelně dojíždí na bodovaných příčkách, sbírá cenné zkušenosti a svými výsledky si jasně říká o angažmá v lepším týmu.

Pořadí v cíli – 1. Marquez, 2. P. Espargaro, 3. Terol, 4. Vazquez, 5. Smith, 6. Rabat, 7. Koyama, 8. Salom, 9. Krummenacher, 10. Webb, … 14. Kornfeil.

Průběžné pořadí v MS – 1. Marquez 272 b, 2. Terol 260 b, 3. P. Espargaro 255 b, 4. Smith 182 b, … 18. Kornfeil 22 b.

Třída Moto2

Postavení na startu – 1. de Angelis, 2. Redding, 3. Bradl, 4. di Meglio, 5. Iannone, 6. Simon, 7. Ranseder, 8. de Rosa, 9. Elias, 10. Abraham.

Hned po startu se do čela namáčkl Redding, za kterým byl di Meglio, Iannone a de Angelis. Karel Abraham ustál tlačenici v prvním kole a udržel si své 10. místo. Na začátku 3. kola předjel Iannone vedoucího Reddinga, ale mladý britský jezdec si to nenechal líbit a o pár zatáček se vrátil na 1. místo.

Během úvodních kol se vedoucí jmenovaná čtveřice utrhla zbytku jezdeckého pole. Za nimi byla dvojice pronásledovatelů Bradl a Simon a dále byla velká skupina jezdců, ve které bojoval i náš Karel Abraham s letošním mistrem světa, Toni Eliasem.

Z vedoucí čtveřice postupně odpadl di Meglio, ale chytil druhý dech a bojoval v momentě, kdy ho dojela dvojice Simon a Bradl. V závěru závodu začal ztrácet i Iannone, když nestačil tempu de Angelise a Reddinga. Náš Abája pořád srdnatě bojoval o umístnění v nejlepší desítce a tři kola před cílem se dokonce dostal do čela skupiny v boji o 7. místo.

Vítězství na okruhu Phillip Island si připsal de Angelis, druhý byl Redding a bronz připadl Iannonemu. Náš Karel Abraham nakonec proletěl cílem na pěkném 10. místě a potvrdil, že patří do širší špičky třídy Moto2.

Pořadí v cíli – 1. de Angelis, 2. Redding, 3. Iannone, 4. Simon, 5. Bradl, 6. di Meglio, 7. Elias, 8. Corsi, 9. Debon, 10. Abraham.

Průběžné pořadí v MS – 1. Elias 271 b, 2. Simon 181 b, 3. Iannone 179 b, 4. Luthi 143 b, … 15. Abraham 65 b.

Třída MotoGP

Postavení na startu – 1. Stoner, 2. Lorenzo, 3. Spies, 4. Simoncelli, 5. Edwards, 6. Hayden, 7. de Puniet, 8. Rossi, 9. Dovizioso, 10. Melandri.

První místo si po zhasnutí červených světel udržel Stoner za jásotu domácího publika. Za ním se strhl velký boj o druhé místo, kde byl Lorenzo, Simoncelli a Hayden. To nahrávalo vedoucímu Stonerovi, který si během dvou kol vypracoval náskok více než 2 s před druhým Lorenzem.

Valentino Rossi startoval až z 8. místa, po startu se ještě o příčku propadl, ale poté opět začal svoji stíhací jízdu a na konci 4. kola byl už na 6. místě. Ve střední fázi závodu byl zajímavý boj o 3. místo, kde byla hned čtveřice jezdců v pořadí Spies, Hayden, Rossi a Simoncelli. Netrvalo to ale dlouho, Rossi se dostal do čela skupiny a začal diktovat ostré tempo, které dokázal zachytit jen Hayden.

Konec závodu byl na čele celkem nudný, Stoner si suverénně dojel pro vítězství stylem start-cíl, druhý dojel osamocený Lorenzo. Boj byl až o bronzový stupeň vítězů, kdy se v posledním kole vmáčkl Rossi pod Haydena a už mu nedal příležitost vzít 3. místo zpět. Stoner vítězstvím potvrdil, že domácí závod je pouze pod jeho taktovkou, protože vyhrál na Phillip Islandu už počtvrté za sebou.

Pořadí v cíli – 1. Stoner, 2. Lorenzo, 3. Rossi, 4. Hayden, 5. Spies, 6. Simoncelli, 7. Edwards, 8. A. Espargaro, 9. Melandri, 10. de Puniet.

Průběžné pořadí v MS – 1. Lorenzo 333 b, 2. Pedrosa 228 b, 3. Stoner 205 b, 4. Rossi 197 b, 5. Dovizioso 179 b.