GP Aragonska - Kornfeil opět na bodech

GP Aragonska - Kornfeil opět na bodech: titulní fotka Protože Maďaři opět nedokončili okruh, šampionát MS silničních motocyklů přesunul na španělskou trať v Aragonu. Třídu do 125 ccm vyhrál Espargaro, Kornfeil závod dokončil na 14. místě. Třídu Moto2 jasně ovládl Iannone a v MotoGP dominoval Stoner.

Třída do 125 ccm

Postavení na startu – 1. Marquez, 2. Cortese, 3. Terol, 4. Vazquez, 5. Espargaro, 6. Smith, 7. Krummenacher, 8. Zarco, 9. Folger, 10. Koyama, … 18. Kornfeil.

Randy Krummenacher spadl v první zatáčce a bohužel sestřelil i vítěze kvalifikace Marqueze. Vedoucí muž průběžného pořadí se velmi zlobil, protože se mu velmi zkomplikoval boj o titul mistra světa. Na čele byl Espargaro, dále Smith, Terol a Vazquez. Jmenovaná čtyřka spolu s Cortesem a Koyamou začala zbytku jezdeckého pole ujíždět. Náš Kuba Kornfeil v cíli 2. kola figuroval na 17. místě.

Terol na špici velmi poctivě tahal za plyn a postupně roztáhl vedoucí šestici do dlouhého hada. Randy Krummenacher se sice vrátil do závodu, ale dostal od komisařů černou vlajku za incident v první zatáčce. Kornfeil v polovině závodu byl na posledním bodovaném místě a bojoval ve skupince jezdců o 13. místo.

V závěru závodu na špici stále bojovala dvojice Terol – Epsargaro, za kterou jel osamoceně Smith. Zajímavý byl boj o 4. místo, kde jel Vazquez před Cortesem a na záda jim dýchal ještě Koyama.

První místo nakonec urval Espargaro, když v posledním kole předjel Terola. Bronz si z Aragonska odváží Smith. Kuba Kornfeil opět dokončil závod na bodovaném místě, za 14. příčku si připsal 2 body do celkového hodnocení.

Pořadí v cíli – 1. Espargaro, 2. Terol, 3. Smith, 4. Vazquez, 5. Cortese, 6. Koyama, 7. Rabat, 8. Folger, 9. Webb, 10. Salom, … 14. Kornfeil.

Průběžné pořadí v MS – 1. Terol 208 b, 2. Espargaro 202 b, 3. Marquez 197 b, 4. Smith 144 b, … 18. Kornfeil 18 b.

Třída Moto2

Postavení na startu – 1. Iannone, 2. Redding, 3. de Angelis, 4. Simon, 5. Corsi, 6. Corti, 7. Talmcsi, 8. Pirro, 9. Bradl, 10. de Rosa, … 22. Abraham.

Bohužel ve startovní listině chybí Lukáš Pešek, protože jeho tým Matteoni Racing vypověděl českému jezdci smlouvu z důvodů nedostatku dobrých výsledků. Celá situace ale zřejmě skončí u soudu, protože tým prý výrazně porušil podepsanou smlouvu.

Nejlepší start měl Iannone, kterého následovali Corsi, Simon a Talmacsi. V nájezdu do první zatáčky jeden ze závodníků ve středu jezdeckého pole přebrzdil přední kolo, spadl a v hromadné kolizi nakonec skončilo 5 jezdců. Závod se ale nepřerušil.

Andrea Iannone se na prvním místě cítil velmi dobře, protože zajížděl jedno nejrychlejší kolo za druhým. Trojice pronásledovatelů v pořadí Simon, Corsi a Talmacsi ztrácela po třetině závodu přes 2,5 s. Dobré bylo sledovat stíhací jízdu Toniho Eliase, který se z 12. místa na startu postupně prokousával jezdeckým polem směrem vzhůru. Třináct kol před cílem figuroval už na 5. místě. Náš Karel Abraham byl v polovině závodu na 22. příčce.

Elias dojel čtvrtého Corsiho a 5 kol před cílem se před něj na brzdy dostal. Vzhledem k časům, které Elias pravidelně zajížděl, nebylo nereálně, aby se dotáhl i na jezdce bojující o stupně vítězů, Simona a Talmacsiho.

Andrea Iannone suveréně zvítězil stylem start-cíl. Boj o druhé místo nakonec nebyl dramatický, jak se dalo čekat, Simon si bezchybnou rychlou jízdou stříbrný post v klidu udržel před Talmacsim. Karel Abraham závod dokončil na 18. místě.

Pořadí v cíli – 1. Iannone, 2. Simon, 3. Talmacsi, 4. Elias, 5. Corsi, 6. Cluzel, 7. Aegerter, 8. Redding, 9. Bradl, 10. Luthi, … 18. Abraham.

Průběžné pořadí v MS – 1. Elias 224 b, 2. Simon 148 b, 3. Iannone 144 b, 4. Luthi 130 b, … 17. Abraham 33 b, … 31. Pešek 5 b.

Třída MotoGP

Postavení na startu – 1. Stoner, 2. Lorenzo, 3. Pedrosa, 4. Hayden, 5. Spies, 6. de Puniet, 7. Rossi, 8. Dovizioso, 9. Simoncelli, 10. Barbera.

Casey Stoner si po startu uhájil první místo. Lorenzo se před něj v průběhu kola sice na chvíli dostal, ale australský exmistr světa mu hned o zatáčku dál vrátil. Stoner na čele jel závod sám pro sebe, protože celkem bez problémů ujel svým pronásledovatelům. Lorenzo neustál ani útok Pedrosy, který se jako jediný vydal stahovat vedoucího muže.

Ve střední části závodu bylo zajímavé sledovat souboj o třetí místo, kde byl Lorenzo a Hayden, a které stínoval Spies s Dovizosem. V polovině závodu ztrácel sedmý Rossi téměř 20 s na vedoucího Stonera.

Poslední dvě kola závodu hodně zramatizoval boj o třetí a páté místo a zajistil tak atraktivitu jinak docela nudného závodu. Vítězem se stal celkem bez problémů Stoner, který podobný úspěch potřeboval jako sůl. Pro druhé místo si opět v klidu dojel Pedrosa. Třetí místo ukořistil v posledním kole Hayden a zajistil tak vynikající výsledek pro Ducati. Pátý nakonec dojel Spies, protože Dovizioso mimo záběr kamery spadl. Hořkou pilulku musel rozkousnout tým Fiat Yamaha, protože čtvrté a šesté místo je pro ně určitě zklamáním.

Pořadí v cíli – 1. Stoner, 2. Pedrosa, 3. Hayden, 4. Lorenzo, 5. Spies, 6. Rossi, 7. Simoncelli, 8. Bautista, 9. Melandri, 10. P. Espargaro.

Průběžné pořadí v MS – 1. Lorenzo 286 b, 2. Pedrosa 228 b, 3. Stoner 155 b, 4. Rossi 140 b, 5. Dovizioso 139 b.