Goliath je další brutální šestikolka. Stovku dá za 4 sekundy

Goliath je další brutální šestikolka. Stovku dá za 4 sekundy: titulní fotka Vypadá to, že Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6 odstartoval novou módu. Kdo z výrobců orientovaných na bohatou klientelu dnes nemá v nabídce pick-up s šesti koly, jako by nebyl. Nejnověji se přidává Hennessey s modelem Goliath.

Monstrum postavené na základě Chevroletu Silverado Trail Boss má tedy jednu zadní nápravu navíc. Že jde o výrobek této firmy, se pozná hlavně pod kapotou, kde došlo k výraznému nárůstu výkonu. Výsledkem je auto, které nejen strašidelně vypadá, ale také strašidelně rychle jezdí. Vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru doplňuje kompresor, který zvyšuje výkon na 705 koní a točivý moment na 915 Nm. Sice Goliath není malé obratné Camaro, se kterým mají u Hennessey zkušenosti, ale stejně zvládne stovku za 4 sekundy.

A to je na takovou masu železa působivé.

Hennessey sice neprozradilo, kolik „Goliáš“ váží, ale málo to nebude. Pick-up je jinak vybaven lepším podvozkem, který zvětšil světlou výšku a nově dělanou korbou, pod kterou se musí vejít druhá zadní náprava. Na té i na zbylých dvou jsou kola obutá do37 palcových off-roadových pneumatik BF Goodrich. Exteriér zlepšují nové nárazníky, jiné LED světlomety a balíček grafických dekorů.

Hennessey Exorcist: S tímhle bude mít peklo vážný problém

Na auto dostanete od Hennessey i záruku, buď na tři roky nebo 36 tisíc mil (asi 58 tisíc kilometrů). A můžete si připlatit za balíček zvýšení výkonu na 808 koní, větší brzdy Brembo a úpravy interiéru. To už je ale bez záruky.

A cena? „Základ“ vyjde na 375 tisíc dolarů (asi 8,2 milionu korun), ale to asi u tak divného stroje nepřekvapí. Zvlášť když Hennessey postaví jen 24 exemplářů.

Fotogalerie

  • Goliath je další brutální šestikolka. Stovku dá za 4 sekundy: fotka 1
  • Goliath je další brutální šestikolka. Stovku dá za 4 sekundy: fotka 2
  • Goliath je další brutální šestikolka. Stovku dá za 4 sekundy: fotka 3
  • Goliath je další brutální šestikolka. Stovku dá za 4 sekundy: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.