Golf GTI 6. generace se chystá do Paříže

Golf GTI 6. generace se chystá do Paříže: titulní fotka Volkswagen nám bude v Paříži dělat chutě s novou generací hot-hatche GTI.

Až se příští týden veřejnosti představí VW Golf šesté generace, bude to už vlastně starý známý, protože jediné, co zatím nevíme, je to, jak jezdí. Ale jedno překvapení si Volkswagen přece jen zatím nechal pro sebe…

Na pařížském autosalonu totiž debutuje spolu s běžnými masovými tří- a pětidveřáky také „rodinné stříbro“ v podobě hot-hatche Golf GTI. Wolfsburským se zatím daří tajit veškeré podrobnosti a už fakt, že je premiéra gétéíčka nepřímo potvrzena, lze považovat za úspěch. Jak známe Volkswagen, nejde ani tak o vzhled auta, který si zřejmě při pohledu na běžnou verzi s velkými koly můžeme docela dobře představit, ale spíše o technickou stránku věci.

Zatím se proslýchá, že GTI zůstane předokolkou, aby bylo místo na nástupce řady R a dostane opět dvoulitrové Turbo FSI, to by ale tentokrát mělo být vyladěno na 211 koní (155 kW), desetikoňové navýšení ale nebude hlavním benefitem, mnohem výrazněji by měl vzrůst točivý moment čtyřválce. To je zatím vše, co na adresu nového GTI můžeme říct, ale nezoufejte, do začátku autosalonu už zbývá jen 9 dní…

Jako stále pravděpodobnější se jeví i informace, že nástupce modelu R32 s pohonem všech kol a tentokráte přeplňovaným dvoulitrem bude mít výkon 270 koní (199 kW).

Fotogalerie

  • Golf GTI 6. generace se chystá do Paříže: fotka 1
  • Golf GTI 6. generace se chystá do Paříže: fotka 2
  • Golf GTI 6. generace se chystá do Paříže: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Děla Teraziny 16.11.2008  23:24
Vstoupit do diskuse ›