Hodinky Girard-Perregaux inspirované Rallye Monte Carlo

Hodinky Girard-Perregaux inspirované Rallye Monte Carlo: titulní fotka Prestižní hodinářská firma Girard-Perregaux patří k těm, které jsou svázány s motoristickým sportem nejtěsněji, konkrétně pak se slavnou Rallye Monte Carlo.

Existuje jen velmi málo věcí, jejichž podstata převažuje nad funkčností samotnou. Výjimečné automobily a prestižní hodinky mezi ně nepochybně patří. Oba tyto exkluzivní světy spojuje technická vytříbenost a emoce. Přidejte k tomu úctu k historii, fascinací moderní přítomnosti a schopnost obojí skloubit – pak dostanete docela dobrou představu o tom, jak závodění ovlivňuje práci zmíněných švýcarských hodinářů.

Proč ten vzletný úvod? protože kolekce Rally Monte Carlo od GP se nese přesně v tomto duchu. Legenda proslulého automobilového závodu Rally Monte Carlo trvá dodnes a Girard-Perregaux patří k těm, jež k tomu přispívají – nejlepším rokům závodů jsou věnovány limitované edice hodinek, inspirované modely ze stálých kolekcí. A co je nejlepší – nemusíte (zatím) jen zasněně prohlížet dobové katalogy, tyto speciální hodinky můžete v Praze prohlédnout, vyzkoušet… a koupit.

Například ty k roku 1965 – vítězství Tima Mäkinena a Paula Eastra ve voze Mini Cooper S no.52 inspirovalo k vytvoření edice limitované 250 kusy – „Monte-Carlo 1965 Chronograf“. Retro-design tohoto hodinářského kusu se silným charakterem je zvýrazněn oválnými tlačítky chronografu. Ocelové pouzdro ukrývá automatický mechanismus a číselník opatřený nápisem „Monte-Carlo 1965“. Na zadní straně pouzdra je vyryt název automobilu a jména jeho řidičů.

 [470×309]

Butik Girard-Perregaux na Staroměstském náměstí nabízí také hodinky věnované roku 1954, kdy zvítězila posádka elegantního automobilu Lancia Aurealia B20 GT. Richeville Chronograph – hodinky s automatickým nátahem, klasické a zároveň inovativní především svým neobvyklým tvarem pouzdra – takový je hodinářský výsledek inspirovaný padesátými lety a daným automobilem. Model s ocelovým pouzdrem byl vyroben v limitované edici dvou set padesáti kusů a model s pouzdrem z růžového zlata v limitované edici padesáti kusů.

 [470×330]

Vítězný automobil roku 1984 byl vybaven náhonem na všechny čtyři kola, turbomotorem pod přední kapotou a díky tomu se snadno pohyboval po silnicích zakrytých sněhem – Audi Quattro no. 1. Výjimečné hodinky pro výjimečné auto, takový je model Girard-Perregaux Laureato chronograf. Pouzdro z kaučuku a titanu ukrývá automatický strojek. Design číselníku je především svým barevným provedením inspirován vítězným automobilem. Hodinky jsou dostupné v limitované edici pěti set kusů.

 [470×289]

Zhmotnit emoce ze závodních tratí v exkluzivních hodinkách, to přece má smysl, co říkáte?

Fotogalerie

  • Hodinky Girard-Perregaux inspirované Rallye Monte Carlo: fotka 1
  • Hodinky Girard-Perregaux inspirované Rallye Monte Carlo: fotka 2
  • Hodinky Girard-Perregaux inspirované Rallye Monte Carlo: fotka 3
  • Hodinky Girard-Perregaux inspirované Rallye Monte Carlo: fotka 4
  • Hodinky Girard-Perregaux inspirované Rallye Monte Carlo: fotka 5
  • Hodinky Girard-Perregaux inspirované Rallye Monte Carlo: fotka 6
  • Hodinky Girard-Perregaux inspirované Rallye Monte Carlo: fotka 7
  • Hodinky Girard-Perregaux inspirované Rallye Monte Carlo: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.