Ginetta G57: Novinka nejen pro vytrvalostní závody

Ginetta G57: Novinka nejen pro vytrvalostní závody: titulní fotka Britská Ginetta rozšiřuje svou nabídku sportovních a závodních vozů o model G57, který je čistě okruhovou záležitostí vyvinutou nejen pro třídu LMP3.

Britská firma se specializuje na sportovní a závodní automobily od svého založení v roce 1958. Několikrát se stěhovala a posledních deset let ji vlastní firma LNT Automotive vedená Lawrencem Tomlinsonem.

V současnosti má Ginetta ve své nabídce několik modelů pro různé závodní série, mezi nimiž vyniká G55, která je vhodná vedle značkového poháru i pro třídy GT3 a GT4. V případě modelů pro použití v běžném provozu je špičkou supersportovní kupé G60.

Novinka s označením G57 je určena výhradně pro závodní nasazení a to ve třídě LMP3, do níž míří s monokokem z uhlíkových vláken a maximálně propracovanou aerodynamikou.

K pohonu nové Ginetty slouží před zadní poháněnou nápravou uložený 6,3-litrový vidlicový osmiválec Chevrolet LS3 naladěný na výkon 580 koní (427 kW), s nímž spolupracuje šestistupňová sekvenční převodovka Xtrac.

Ginetta G57 má být podle materiálů automobilky vedle účasti v sérii European Le Mans Series vhodná i pro starty v řadě dalších šampionátů po celém světě.

Fotogalerie

  • Ginetta G57: Novinka nejen pro vytrvalostní závody: fotka 1
  • Ginetta G57: Novinka nejen pro vytrvalostní závody: fotka 2
  • Ginetta G57: Novinka nejen pro vytrvalostní závody: fotka 3
  • Ginetta G57: Novinka nejen pro vytrvalostní závody: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
hierarchie "neregistrovaný" 16.12.2015  10:19
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 19824 | Zobrazit seznam všech anket