Geely koupilo známý závodní okruh Miller Motorsports Park

Geely koupilo známý závodní okruh Miller Motorsports Park: titulní fotka Geely pokračuje v expanzi. Nejprve převzalo automobilky Volvo a London Taxi a nyní si v Utahu pořídilo jeden ze známých závodních okruhů.

Čínský automobilka Geely pokračuje v budování svého impéria. Poté, co se stala vlastníkem už dvou evropských automobilových výrobců Volvo a London Taxi Company, teď rozvíjí své aktivity v USA.

V Utahu totiž koupila závodní okruh Miller Motorsports Park, což určitě není nejslavnější nebo nejznámější trať ve Státech, ale ani neznámá. Ovšem ještě než začnete dštít oheň a síru, měli byste vědět, že Číňané okruh de facto zachránili, Larry Miller Group of Companies, dosavadní nájemce okruhu, se totiž rozhodl neprodloužit pronájem 200hektarového areálu a trať se tedy měla 31. října zavírat.

Nový vlastník okruhu, společnost MyTime, jejímž vlastníkem je Zhejiang Geely Holding Group, zatím nespecifikovala své plány s okruhem, ale místní zdroje tvrdí, že investuje 6 až 8 milionů dolarů do trati, zázemí, výstavby dráhy pro drag race, hotelu a centra pro stavbu závodních vozů.

MyTime se Číně specializuje na závodní aktivity a do Miller Motorsports Park bude zřejmě chtít nalákat i svou domácí klientelu. Nový vlastník má údajně v plánu držet na okruhu 90 stálých zaměstnanců a nepřímo dát práci několika stovkám dalších.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.