Garia Edition Soleil de Minuit: speciální vydání golfového vozíku

Garia Edition Soleil de Minuit: speciální vydání golfového vozíku: titulní fotka Přímo pro přehlídku luxusu Top Marques Monaco 2010, která bude probíhat od 15. do 18. dubna byl navržen vozík Garia Edition Soleil de Minuit, o němž jeho výrobce uvádí, že se jedná o nejdražší golfové vozítko.

Luxusní golfové vozíky Garia produkuje ve Finsku sídlící společnost Valmet Automotive, která se proslavila výrobou vozů značky Porsche a mimoto spolupracuje i se společností Fisker Automotive a podílí se na výrobě elektromobilu THINK. Od firem zabývajících se výrobou automobilů poháněných elektřinou to tedy byl již jen krůček k produkci vlastního elektromobilu, jímž je v tomto případě golfový vozík.

Právě díky provázání se světem luxusních automobilů se má Garia odlišovat od konkurence. Základem vozíku je lehký hliníkový rám od společnosti, která je dodavatelem hliníkových profilů pro Aston Martin, Jaguar a Volvo.

S automobily spojuje golfový vozík i dvojité lichoběžníkové zavěšení kol a brzdový systém s kotouči vpředu a bubny vzadu. Elektromotor o výkonu 4 koní (3 kW) dodává společnost, která mimo jiné vyrábí převodovky pro motocykly značky Ducati.

Garia Edition Soleil de Minuit se může pochlubit střechou z karbonu, na zakázku namíchaným lakem dílů karoserie, dvoubarevným čalouněním sedadel a řadou dalších luxusních prvků, k nimž se řadí i vestavěná lednička.

Cena tohoto speciálního provedení je stanovena na 52.000 amerických dolarů (zhruba 983.000,– Kč), zatímco Garia v základním provedení přijde na 17.499 amerických dolarů (přibližně 330.000,– Kč).

Fotogalerie

  • Garia Edition Soleil de Minuit: speciální vydání golfového vozíku: fotka 1
  • Garia Edition Soleil de Minuit: speciální vydání golfového vozíku: fotka 2
  • Garia Edition Soleil de Minuit: speciální vydání golfového vozíku: fotka 3
  • Garia Edition Soleil de Minuit: speciální vydání golfového vozíku: fotka 4
  • Garia Edition Soleil de Minuit: speciální vydání golfového vozíku: fotka 5
  • Garia Edition Soleil de Minuit: speciální vydání golfového vozíku: fotka 6
  • Garia Edition Soleil de Minuit: speciální vydání golfového vozíku: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.