Gallardo Super Trofeo: příprava nejrychlejšího továrního seriálu

Gallardo Super Trofeo: příprava nejrychlejšího továrního seriálu: titulní fotka Gallardo Super Trofeo již za pár měsíců vtrhne na anglický závodní okruh Silverstone.

Lamborghini to se svým značkovým pohárem myslí opravdu vážně. Inženýři nyní na okruhu ve Vallelunze nedaleko Říma pečlivě pilují sportovní náčiní, které dostanou účastníci poháru do rukou. A mají hodně neskromný cíl, chtějí ze seriálu Gallardo Super Trofeo udělat nejrychlejší pohárový šampionát automobilů na světě (co do zajížděných časů na jedno kolo).

S tím by měl pomoci i zkušený testovací jezdec Giorgio Sanna, který má teď plné nohy a ruce práce. Vozy musejí být špičkově připraveny již relativně zanedlouho, seriál totiž startuje svým prvním závodem v Silverstone již druhého března příštího roku. Závody konané v rámci šampionátu Gallardo Super Trofeo budou trvat 40 minut, během nichž není povolena změna pneumatik (dodavatelem je Pirelli). To pochopitelně klade poměrně vysoké nároky jednak na nastavení vozu a druhak i na samotné piloty, kteří budou muset s jistým opotřebením pneu ke konci závodu počítat a svým jízdním stylem se jej pokusit co nejdéle odvrátit.

Celkem třicet automobilů bude dáno k dispozici soukromým jezdcům a týmům pro tento šampionát, s jedním vozem bude soutěžit sama automobilka. Vozy jsou postaveny na základě nového Gallarda LP560–4, jehož mírně upravený vidlicový desetiválec o objemu 5,2 litru produkuje 419 kW (580 koní). Auta jsou vybaveny automatickou převodovkou e.gear, závodním brzdovým systémem, funkčními karbonovými doplňky v exteriéru, ultralehkou závodní sedačkou, závodním volantem a pochopitelně také novými přístroji pro sledování důležitých hodnot celého vozu na palubní desce. Co vy na to, šli byste do toho?

Fotogalerie

  • Gallardo Super Trofeo: příprava nejrychlejšího továrního seriálu: fotka 1
  • Gallardo Super Trofeo: příprava nejrychlejšího továrního seriálu: fotka 3
  • Gallardo Super Trofeo: příprava nejrychlejšího továrního seriálu: fotka 4
  • Gallardo Super Trofeo: příprava nejrychlejšího továrního seriálu: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Trofeo %Transporter 27.11.2008  23:04
wau blazen4757 27.11.2008  17:35
opravdu obtizne.... smejkos 27.11.2008  16:29
Vstoupit do diskuse ›