G-Power X5 M Typhoon ohromuje svým vzhledem, zvukem i výkony

G-Power X5 M Typhoon ohromuje svým vzhledem, zvukem i výkony: titulní fotka BMW X5 M je pekelně rychlé již ve své sériové podobě, ale po zákroku specialistů od G-Power je ještě rychlejší a navíc i velmi těžko přeslechnutelné a přehlédnutelné.

G-Power se BMW X5 M věnoval již v jeho první generaci z let 2010 až 2013. Tehdy pro toto monstrum vedle agresivního body kitu nabízel zvýšení výkonu na 725 koní (533 kW).

Pro aktuální generaci F85 je připravena proměna v G-Power X5 M Typhoon, která na sebe rovněž upozorňuje masivními úpravami karoserie.

Nejzásadnější změny v případě exteriéru má přitom představovat karbonová kapota motoru a výrazně rozšířené blatníky, v nichž se ukrývají 23palcová kola s pneumatikami o rozměrech 315/25 ZR23.

Samozřejmostí pro X5 M Typhoon je upravená pohonná jednotka. Ve své standardní podobě sice dvakrát přeplňovaný benzinový V8 4,4 l nabízí výkon 575 koní (423 kW) a točivý moment 750 N.m, ale u G-Power z něj umí dostat ještě víc.

Po zákroku ladičů tuningové firmy, kdy dojde na úpravy turbodmychadel a použití vlastního softwaru řídící jednotky Bi-Tronik 2 V3 i výfukového systému se může SUV pochlubit výkonem 750 koní (551 kW a točivým momentem 980 N.m.

G-Power X5 M Typhoon i přes svou hmotnost lehce pod 2,5 tuny bez problému dosáhne rychlosti 300 km/h a sprint na čtvrt míle s pevným startem zvládne za 11,5 s.

Fotogalerie

  • G-Power X5 M Typhoon ohromuje svým vzhledem, zvukem i výkony: fotka 1
  • G-Power X5 M Typhoon ohromuje svým vzhledem, zvukem i výkony: fotka 2
  • G-Power X5 M Typhoon ohromuje svým vzhledem, zvukem i výkony: fotka 3
  • G-Power X5 M Typhoon ohromuje svým vzhledem, zvukem i výkony: fotka 4
  • G-Power X5 M Typhoon ohromuje svým vzhledem, zvukem i výkony: fotka 5
  • G-Power X5 M Typhoon ohromuje svým vzhledem, zvukem i výkony: fotka 6
  • G-Power X5 M Typhoon ohromuje svým vzhledem, zvukem i výkony: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.