FPV Ford Falcon Boss 335 GT: kdo je tady šéf?

FPV Ford Falcon Boss 335 GT: kdo je tady šéf?: titulní fotka Divize australského Fordu FPV připravila na bázi sedanu Falcon speciální sérii Boss 335 GT. Jde ovšem pouze o stylingovou záležitost.

Že i výrobky australské sportovní divize Fordu FPV prošly downsizingem, víte díky článku Ford Falcon GT FPV: downsizing po australsku, pravdou ovšem zůstává, že všechno je relativní, $2$ takže si u nás pod tímto pojmem představíme přece jen něco malinko jiného.

Teď Ford Performance Vehicle (FPV), v němž je částečně namočený i britský Prodrive, vzal výchozí Falcon GT a vytvořil na jeho bázi speciální edici Boss 335 GT. Její kompresorový V8 5.0 však zůstal na svých parametrech 456 koní (335 kW) a 570 Nm. Ehmmm, tedy, ono vlastně všechno zůstalo na svých původních parametrech.

Nový je tak pouze design devatenáctipal­cových kol a změnily se ještě polepy karoserie. Nesahalo se ani na vrtané brzdy Brembo, celý „tuning“ je tedy čistě optický. To ovšem asi vzhledem k výchozím parametrům Falconu GT nikoho příliš mrzet nebude…

Fotogalerie

  • FPV Ford Falcon Boss 335 GT: kdo je tady šéf?: fotka 1
  • FPV Ford Falcon Boss 335 GT: kdo je tady šéf?: fotka 2
  • FPV Ford Falcon Boss 335 GT: kdo je tady šéf?: fotka 3
  • FPV Ford Falcon Boss 335 GT: kdo je tady šéf?: fotka 4
  • FPV Ford Falcon Boss 335 GT: kdo je tady šéf?: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.