Formula Aci Csai Abarth: nový vyhledávač talentů

Formula Aci Csai Abarth: nový vyhledávač talentů: titulní fotka Na letošní Bologna Motor Show se představila nová školní formule Aci Csai Abarth. V letech 2010 až 2014 bude pro tyto vozy vypsán seriál závodů, z nichž mají vzejít nové závodnické hvězdy.

Formula Aci Csai Abarth má navázat na vozy Formula Italia a Formula Fiat Abarth ze sedmdesátých a osmdesátých let. Právě v nich začínali jezdci Formule 1 Michele Alboreto, Riccardo Patrese a Alessandro Nannini.

Nová formule je výsledkem spolupráce několika společností. Základem vozu je karbonový monokok TATUUS FA010, který odpovídá pravidlům FIA pro automobily Formule 3.

Pohonnou jednotku dodala závodní divize Fiat Powertrain Technologies a jedná se o čtyřválec 1.4 Turbo se zcela novým systémem mazání se suchou vanou. Tento motor je naladěn na výkon 180 koní (132 kW) při 5500 min-1 a točivý moment 250 Nm při 3500 min-1.

Síla motoru je přenášena na kola zadní nápravy prostřednictvím šestistupňové sekvenční převodovky SADEV a samosvorného diferenciálu. Standardem jsou stavitelné tlumiče ORAM a pružiny Eibach. Brzdový systém AP Racing má kotouče s vnitřním chlazením, 4pístkové třmeny a brzdové destičky značky Ferodo.

Formule s rozvorem náprav 2650 mm má vpředu rozchod kol 1490 mm a vzadu 1455 mm. Kontakt s asfaltem zajistí hliníková kola ATS o rozměrech 9×13 palců vpředu a 10,5×13 palců vzadu. Pneumatiky značky Kumho mají rozměry 180/550 R13 vpředu a 240/570 R13 vzadu. Hmotnost vozu včetně řidiče má být 550 kg.

Jedna sezóna má obsahovat sedm závodních víkendů a během každého z nich se pojedou dva závody. Ty mají být na 23 minut plus jedno kolo. Italské mistrovství bude otevřeno pro jezdce ve věku od 15 do 19 let.

Vítěz mistrovského titulu bude odměněn 50.000 Euro. Druhé místo v seriálu získá motor a dvě sady pneumatik pro účast ve Formuli 3. Jezdec, který skončí na třetí pozici, bude odměněn dvěma sadami pneumatik pro Formuli 3 a bezplatnou registrací v seriálu Formule 3.

Fotogalerie

  • Formula Aci Csai Abarth: nový vyhledávač talentů: fotka 1
  • Formula Aci Csai Abarth: nový vyhledávač talentů: fotka 2
  • Formula Aci Csai Abarth: nový vyhledávač talentů: fotka 3
  • Formula Aci Csai Abarth: nový vyhledávač talentů: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.