Forgiato Corvette Stingray: Zlatá, široká a šílená

Forgiato Corvette Stingray: Zlatá, široká a šílená: titulní fotka Corvette C7 sama o sobě vypadá brutálně. Jenže američtí tuneři jsou schopni zajít ještě dál. Tak trochu šílenou kreaci představuje kalifornské Forgiato.

Vette od Forgiata zaujme na první pohled zlatou barvou, která je skoro až kýčovitá. Navíc ji najdeme i na jinak matných černých pětipaprskových kolech z vlastního vývoje. Tmavá je také část kapoty, střecha a záď celého sporťáku s velkým křídlem. Kontrast tady vítězí nad vkusem. Ale o efekt jde především, zkuste takovým autem někam přijet a hned budete středem pozornosti. Bulváru i specializovaných časopisů.

Na bocích nesmí chybět loga dodavatelů dalších komponentů (třeba gum od Pirelli), jak se na správnou vytuněnou káru sluší a patří. Legendární dvoumístný chevrolet sedmé generace s typickým logem místo továrního znaku navíc narostl v bocích, a to řádně. Forgiato Inc. z kalifornského Sun Valley se věnuje hlavně kolům, takže widebody kit nepochází z jejich dílen. Co na tom? Superširoké blatníky i přední splitter prazvláštního tovaru tady prostě dominují. Ale ono vlastně všechno tak nějak do celkových tvarů auta zapadá, i když výsledek je nakonec brutální.

Kolik je koní v motoru, bohužel nevíme. Připomeňme, že dvouventilová klasika LT1 objemu 6,16 l dává v sérii nějakých 336 kW a 610 N.m. Atmosférický vidlicový osmiválec má stále tyčkový rozvod OHV, ale už variabilní časování ventilů, přímý vstřik a je celý z lehkého hliníku.

Tahle Vetta umí pořádně řvát a gumovat silnici. Ale to tak nějak člověk čeká… Už jsme ovšem viděli hezčí tvarově poladěné C7. Forgiato vystavovalo podobný kousek v astoní modré na SEMA 2013 v nevadském městě hříchu Las Vegas.

Fotogalerie

  • Forgiato Corvette Stingray: Zlatá, široká a šílená: fotka 1
  • Forgiato Corvette Stingray: Zlatá, široká a šílená: fotka 2
  • Forgiato Corvette Stingray: Zlatá, široká a šílená: fotka 3
  • Forgiato Corvette Stingray: Zlatá, široká a šílená: fotka 4
  • Forgiato Corvette Stingray: Zlatá, široká a šílená: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.