SEMA 2010: Ford Explorer, Taurus SHO a další

SEMA 2010: Ford Explorer, Taurus SHO a další: titulní fotka Příznivci modrého oválu si na letošní SEMA Show přijdou opravdu na své. Vedle řady nezávislých staveb se zde představí i početná smečka modelů, jejichž úpravce podpořila samotná automobilka.

Ford kromě několika pick-upů řady F a devíti Mustangů představuje i další modely po zákroku více či méně známých úpravců. K nejdůležitějším strojům se značkou Ford má v Las Vegas tento týden patřit trojice nových Explorerů, jimž bude dělat společnost jeden Edge, jeden Fusion, dva Taurusy SHO a jeden Lincoln MKX.

První z trojice Explorerů měl k dispozici Funkmaster Flex a Team Baurtwell. SUV dostalo bílý lak karoserie, který doplňují detaily v černé barvě. K nejviditelnějším změnám patří použití třídílných kovaných kol obutých do 24palcových pneumatik Cooper. Za nimi se ukrývají brzdy značky Baer. V interiéru je dvoubarevné čalounění kůží Katzkin a Sony XPlod audio systém.

Druhému Exploreru věnovala pozornost společnost Galpin Auto Sports, která pro SUV zvolila kombinaci stříbrného laku karoserie s 24palcovými koly. Exteriér tohoto Fordu se může pochlubit i novou kapotou motoru s dvojicí výdechů. V interiéru nechybí čalounění pravou kůží a nové přípojky pro iPod v druhé řadě sedadel.

Třetí Explorer, jehož úpravy posvětila samotná automobilka, je dílem CGS Performance Products. Stříbrné SUV s černou kapotou a střechou stojí na 22palcových kolech a do jeho výbavy patří dvojice horských kol, jejichž rámy jsou vyrobeny z karbonu. V interiéru je použita kůže a multimediální systém s obrazovkami v opěrkách hlav předních sedadel.

Po trojici SUV je čas na dva sedany Taurus SHO. První v modrém laku karoserie je od Rick Bottom Designs. Jeho vzhled mají vylepšovat nová litá kola, sada spoilerů, kapota s párem průduchů a polepy v šedé barvě. V interiéru je novinkou 10,4palcový sklopný monitor ve středové konzole a audio systém s výkonem 16.000 Wattů.

Druhý Ford Taurus SHO upravovala i Evropanům známá firma H&R Springs. Ta se bílému sedanu podívala i pod kapotu a vybavila jeho přeplňovaný šestiválec o objemu 3,5 litru novým vzduchovým filtrem K&N a výfukovým systémem Borla. Exteriér je upraven za pomoci šedé grafiky na bocích, 22palcových třídílných kol a sportovního podvozku, který snižuje světlou výšku.

Steeda Autosports dostala od Fordu k dispozici také jeden sedan, kterým je Fusion Sport. Ten dostal od známého úpravce nový sportovní podvozek se stavitelnými tlumiči, větší stabilizátory a nová kola. K vzhledu sportovce mají přispět karbonové doplňky na karoserii a oranžový pruh, který se táhne od předního nárazníku přes kapotu motoru a střechu až na záď.

K-Daddyz Kustomz se zaměřil na Ford Edge modelového roku 2011, jehož karoserie se může pochlubit divokou kombinací barev a airbrushem na bocích. Na 22palcových kolech stojící Ford má být ideálním vozidlem pro surfaře, jimž přijde vhod nosič na surfová prkna. K úpravám patří i panoramatická střecha a multimediální systém s obrazovkami v opěrkách hlav.

Společnost ID Agency měla k dispozici luxusní crossover Lincoln MKX. Ten vybavila litými koly HRE obutými do pneumatik Falken a brzdovým systémem Brembo. V interiéru je umístěna elektronika značky Alpine.

Fotogalerie

  • SEMA 2010: Ford Explorer, Taurus SHO a další: fotka 1
  • SEMA 2010: Ford Explorer, Taurus SHO a další: fotka 2
  • SEMA 2010: Ford Explorer, Taurus SHO a další: fotka 3
  • SEMA 2010: Ford Explorer, Taurus SHO a další: fotka 4
  • SEMA 2010: Ford Explorer, Taurus SHO a další: fotka 5
  • SEMA 2010: Ford Explorer, Taurus SHO a další: fotka 6
  • SEMA 2010: Ford Explorer, Taurus SHO a další: fotka 7
  • SEMA 2010: Ford Explorer, Taurus SHO a další: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.