Ford popřál koncernu GM k narozeninám

Ford popřál koncernu GM k narozeninám: titulní fotka Americkým automobilkám rozhodně není do zpěvu, smysl pro humor a škádlení konkurentů si ale rozhodně neodpustí.

Není žádným, tajemstvím, že letos koncern General Motors oslaví krásné kulatiny – jeho základy byly položeny před rovnými sto lety.

Konkurenční koncern Ford se narozenin GM rozhodl náležitě využít – ve svůj prospěch, pochopitelně. V noci nechal ve své celosvětové centrále v Dearbornu svítit v některých kancelářích tak, aby budova, jíž vévodí modrý ovál, poslala pozdrav firmě General Motors. Přestože to může vypadat jako vstřícné gesto jedné americké automobilky drcené asijskou konkurencí druhé s podobnými problémy, myslím, že Ford spíš spoléhal na to, že snímky s budovou Fordu obletí svět a oceněn bude spíš nápad, než váha vzkazu samotného.

Není přitom bez zajímavosti, že stačilo málo a GM si s konkurencí v podobě Fordu vůbec nemusel dělat starosti. Pátého října 1909 (tehdy fungovala automobilka Ford šest let), o ni projevil zájem šéf GM Billy Durant, jenž za prodej Henrymu Fordovi nabídl 8 milionů dolarů. Ford souhlasil, požadoval ale zálohu nejméně 2 000 000 dolarů ve zlatě a Durantovi se nepodařilo získat včas půjčku. Tak tomu se říká pech…


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Pán Fokt %507-- 27.09.2008  17:26
Vstoupit do diskuse ›