Ford Performance a Mountune: 279 koní pro Focus ST

Ford Performance a Mountune: 279 koní pro Focus ST: titulní fotka Ford Performance nabízí v USA zvýšení výkonu pro ostrý Focus ST. Majitelé se tak nemusejí obracet mimo automobilku a nepřijdou o záruku...

Ford Performance nabízí za mořem spoustu dílů pro současné generace Fiesty a Focusu. Pro ty, kterým nestačí 188 kW (255 koní) místní specifikace Focusu ST s dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem EcoBoost, má nově připraven upgrade s označením MP275. Číslo ale znamená imperiální koňské síly, nikoli ty metrické. Z motoru tak dostane 205 kW (279 koní).

Srdcem systému je řídicí jednotka. Ta dostala novou agresivnější mapu, plynový pedál tak reaguje na sešlápnutí rychleji. Motoru se také lépe dýchá díky výkonnějšímu vzduchovému filtru, mezichladič dodává více životodárných chemikálií i turbu.

Točivý moment vystřelí z 366 na 401 N.m, a to ještě při použití místní šťávy, která má jen 93 oktanů, tedy minimálně o dva méně než evropský Natural. A co teprve, kdybychom do něj natankovali 98, případně ještě více!

Úpravu si modrý ovál nevyvinul sám, stojí za ní britský tuner Mountune z Brentwoodu, který má s laděním fordů přebohaté a dlouholeté zkušenosti. Pokud si ji američtí nadšenci za legračních 1.900 dolarů (46.400 korun) objednají u dealera Ford Performance Parts, pochopitelně nepřijdou o tříletou tovární záruku, která je omezena necelými 60 tisíci kilometry, podle toho, co nastane dříve. Instalaci dostanou na starosti vyškolení technici. O tom, že i s upraveným autem mohou do běžného provozu, se snad není třeba dlouze rozepisovat, všechny modifikace jsou legální po celých Spojených státech a mají souhlas patřičných úřadů.

V Británii podobný kit nabízí také, ale pouze pro původní model ST třetí generace vyráběný do loňského prosince. Kontinentální Evropa má každopádně bohužel zatím smůlu.

Fotogalerie

  • Ford Performance a Mountune: 279 koní pro Focus ST: fotka 1
  • Ford Performance a Mountune: 279 koní pro Focus ST: fotka 2
  • Ford Performance a Mountune: 279 koní pro Focus ST: fotka 3
  • Ford Performance a Mountune: 279 koní pro Focus ST: fotka 4
  • Ford Performance a Mountune: 279 koní pro Focus ST: fotka 5
  • Ford Performance a Mountune: 279 koní pro Focus ST: fotka 6
  • Ford Performance a Mountune: 279 koní pro Focus ST: fotka 7
  • Ford Performance a Mountune: 279 koní pro Focus ST: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
snuska kravovin p 21.08.2015  08:22
Vstoupit do diskuse ›