Ford nabízí náhradní díly pro své klasické modely

Ford nabízí náhradní díly pro své klasické modely: titulní fotka Přístup značek ke svým starším modelům je různý, některé nabízejí jejich majitelům kompletní zrestaurovaní, jiné nemají ve své nabídce nic a například Ford vyrábí originální součástky i pro modely roku 1909.

Automobilka Ford má ve své nabídce restaurátorský program, který představuje katalog náhradních dílů pro vybrané modely. Majitelé a renovátoři vozů některé ze značek patřících pod křídla modrého oválu v USA si tak mohou objednat díly na vozy vyráběné od roku 1909 až do počátku 21. století.

V současnosti Ford spouští i elektronickou podobu tohoto katalogu, který obsahuje přes 9000 různých součástek pro vozy značek Ford, Edsel, Lincoln, Mercury a Ford Truck. Na své si tak přijdou majitelé klasiky v podobě Modelu T, Modelu A, V8, Thunderbirdu a řady dalších. V nabídce jsou karosářské díly, komponenty pro podvozky i interiéry a také motory.

K nejpopulárnějším a nejžádanějším patří díly na první generaci Mustangu. I proto Ford nabízí kompletní karoserie pro modely let 1967 až 1970. Práce renovátora Mustangu z těchto let může být díky podpoře automobilky poměrně snadná, protože Ford má v nabídce 98 % všech dílů potřebných k sestavení kompletního vozu. To znamená, že je možné postavit úplně nový originální Mustang například z roku 1967.

Vedle klasických Mustangů jsou na domácí půdě stále populárnější vozy první generace terénního modelu Bronco z šedesátých let. Na podzim letošního roku tak má být i pro tento model uvedena kompletní nová karoserie.

Všechny nové díly pro klasické modely jsou vyráběny podle původní dokumentace a řada z nich i na originálním nářadí. Fanoušci klasických Fordů podle tiskových materiálů automobilky již nemusí trávit dlouhé hodiny hledáním zapomenutých dílů ve skladech, na burzách nebo při demontáži použitých dílů z vysloužilých vozů na vrakovištích.

Fotogalerie

  • Ford nabízí náhradní díly pro své klasické modely: fotka 1
  • Ford nabízí náhradní díly pro své klasické modely: fotka 2
  • Ford nabízí náhradní díly pro své klasické modely: fotka 3
  • Ford nabízí náhradní díly pro své klasické modely: fotka 4
  • Ford nabízí náhradní díly pro své klasické modely: fotka 5
  • Ford nabízí náhradní díly pro své klasické modely: fotka 6
  • Ford nabízí náhradní díly pro své klasické modely: fotka 7
  • Ford nabízí náhradní díly pro své klasické modely: fotka 8
  • Ford nabízí náhradní díly pro své klasické modely: fotka 9

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: ?? sii 17.07.2010  17:26
?? lukis152 06.07.2010  16:15
Re: odkaz Deadlift 06.07.2010  13:57
Re: odkaz Deadlift 06.07.2010  13:54
odkaz tomkop 06.07.2010  11:56
Vstoupit do diskuse ›