Ford Mustang Neiman Marcus: 709 poníků pod stromeček

Ford Mustang Neiman Marcus: 709 poníků pod stromeček: titulní fotka Síť amerických luxusních obchodů Neiman Marcus má ve svém vánočním katalogu speciální verzi nového Mustangu.

Pokud čekáte, že má legendární pony ve své poslední reinkarnaci jen nějaké ty vizuální odlišnosti, jste na omylu. Pohání ho klasický poctivý pětilitrový osmiválec Ti-VCT, který dostal posilu v podobě mechanického přeplňování. Díky kompresoru tak dává půvabných 522 kW, tedy 709 koní a kapota dostala větrací otvory pro odvod tepla. Krouťák minimálně 814 N.m ve 4400 otáčkách nepřenáší automat, ale šestistupňový manuál. Neiman Marcus má na webu informaci, že se jedná o čtyřkolku, což je samozřejmě nesmysl, respektive překlep.

Ovšem i s obyčejným zadním pohonem tenhle koník umí divy. Z klidu za 96 km/h zrychlí za 3,5 s (takže na stovku potřebuje ještě další desetinku) a maximálka 314 km/h ho posouvá někam mezi supersporty! Udávaná spotřeba 15,7 l ve městě a 9,4 l na dálnici je spíše zbožným přáním a beztak nikoho moc zajímat nebude…

Mustangy Neiman Marcus Edition jsou vyvedeny v tříbarevné kombinaci, základ tvoří modrá a stříbrná, které doplňuje černý pruh. Jezdí na dvacetipalcových kolech s gumami Nitto NT05, dostaly výfuk Magnaflow a přední i zadní spoiler z uhlíkových kompozitů. Pochopitelně i podvozek je oproti běžným verzím tvrdší a brzdy mají třmeny od Bremba. Síť obchodů se pochlubila zatím jedinou fotkou dvou kabrioletů (no, spíš počítačovou grafikou). Výhradně otevřené mustangy (kupé se nechystá) dostanou závodní sedačky, karbonové obložení kokpitu i kryt složené střechy ze stejného lehkého materiálu a podsvícené vnitřní prahy. Na opěrkách a koberečcích nesmí chybět loga NM a pochopitelně ani plaketka s pořadovým číslem v sérii na palubní desce. V úvodu zmíněný kompresor si navíc můžete nechat nalakovat dle přání.

Série je limitovaná na pouhých 100 kousků, takže si zájemci musí pospíšit. Objednávat lze od 13. října, pochopitelně auta ještě nejsou hotova, takže si tenhle opožděný vánoční dárek nadělíte až příští rok v březnu. NM se na webu dušují, že zásilka až k nám nebude zas až takový problém. Jenom ta homologace… A taky dostanete poukaz do závodní školy, kde vám na dva dny půjčí naprosto identické auto. Nenechají vás tam samozřejmě jen tak blbnout, řádně se vzděláte se vším všudy. To vše za 95 tisíc dolarů, tedy necelých 2,3 milionu korun. Oproti většině podobně výkonných aut je to pakatel…

Tisícovku si Neiman Marcus ponechají pro vlastní nadaci, která pomáhá lidem se srdečními chorobami. Ještě tak přispějete na dobrou věc, jak bývá za mořem obvyklé.

Fotogalerie

  • Ford Mustang Neiman Marcus: 709 poníků pod stromeček: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
MarcosBog MarcosBog 23.01.2018  00:12
Michaelsweks Michaelsweks 10.01.2018  23:53
Davidbiare Davidbiare 14.12.2017  12:33
HaroldCoolo HaroldCoolo 07.12.2017  18:28
AngeloSlurn AngeloSlurn 18.11.2017  06:58
AngeloSlurn AngeloSlurn 18.11.2017  00:39
Vstoupit do diskuse ›