Ford Mustang GT: pace car od Hurst Performance Vehicles

Ford Mustang GT: pace car od Hurst Performance Vehicles: titulní fotka Pouze v jednom jediném kuse vznikne pace car upravený z kabrioletu Ford Mustang GT modelového roku 2010. Tento vůz je společným dílem firem Hurst Performance Vehicles a BF Goodrich Tires.

Pace car upravený z nového Mustangu GT bude mít svou premiéru při posledním letošním závodě seriálu Ford Racing Mustang Challenge, který proběhne 19. září na trati Miller Motorsport Park.

Následovat bude účast na řadě dalších závodních podniků a autosalonů včetně letošní přehlídky upravených automobilů SEMA 2009 v Las Vegas, probíhající od 3. do 6. listopadu. V lednu roku 2010 bude tento Mustang nakonec vydražen ve prospěch charity.

Mustang v úpravě od Hurst Performance Vehicles je lehce identifikovatelný díky svému bílému laku karoserie se zlatými pruhy na přední i zadní kapotě a nápisům na bocích. Stejné barevné schéma je použito i na 20palcových litých kolech s pneumatikami od firmy BF Goodrich Tires.

K pohonu poslouží vidlicový osmiválec o objemu 4,6 litru dopovaný kompresorem od společnosti Roush. Výkon tohoto motoru je 435 koní (320 kW) a točivý moment vrcholí hodnotou 542 Nm, zatímco v sériové podobě má výkon 315 koní (232 kW) a točivý moment 441 Nm. K lepšímu dýchání pohonné jednotky přispěje vzduchový filtr K&N a sériový výfukový systém nahradí výrobek firmy Magnaflow z nerezové oceli.

Hurst vedle motoru upraví i podvozek, který dostane odpružení od společnosti Eibach. Budoucí majitel tohoto kabrioletu, který vznikne v jediném kuse se tedy může těšit na Mustang upravený přesně podle amerického vkusu.

Fotogalerie

  • Ford Mustang GT: pace car od Hurst Performance Vehicles: fotka 1
  • Ford Mustang GT: pace car od Hurst Performance Vehicles: fotka 2
  • Ford Mustang GT: pace car od Hurst Performance Vehicles: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: nechápu mustafa 07.09.2009  09:00
Re: nechápu DL 06.09.2009  21:48
nechápu oimen 06.09.2009  17:07
Vstoupit do diskuse ›