Ford Mustang Boss 302 Laguna Seca jde do dražby

Ford Mustang Boss 302 Laguna Seca jde do dražby: titulní fotka Jeden z nových Mustangů Boss 302 Laguna Seca jde do aukce a může tak být váš bez pořadníků i známých v automobilce.

Nejdřív, co že je to ten Boss 302 Laguna Seca? Ford Mustang Boss 302 Laguna Seca připomíná vítězství Bosse v roce 1970 v úvodním podniku seriálu Trans-Am právě na závodním okruhu Laguna Seca. Toto provedení je určeno zájemcům o ještě ostřejší provedení Mustangu než je připravovaná verze Boss 302 a je vhodné pro víkendové dovádění na závodním okruhu.

Pro dosažení ještě lepší stability a aerodynamického přítlaku ve vysokých rychlostech než u výchozího provedení Boss 302 má Laguna Seca vpředu rozměrné stavitelné lízátko a větší spoiler na zádi. V interiéru verze Laguna Seca chybí zadní sedadla, na jejichž místě je nyní rozpěra ve tvaru písmene X, zvyšující tuhost karoserie. Vpředu jsou standardem anatomická sedadla Recaro.

Podvozek samozřejmě vychází z provedení Boss 302, ale je vybaven ještě tužšími pružinami a zadním stabilizátorem s ještě větším průměrem. Součástí standardní výbavy je samosvorný diferenciál Torsen. Ford Mustang Boss 302 Laguna Seca je díky svému tužšímu podvozku a karoserii schopen vyvinout boční přetížení 1,03 g, zatímco výchozí Boss 302 zvládne 1,0 g.

Tak, a teď o aukci. Na čtyřicáté dražbě motorových vozidel ve Scottsdale bude jeden krásně modrý kousek prodán a výtěžek poputuje nadaci Juvenile Diabetes Research Foundation. Na výkonu 328 kW (pětilitrový osmiválec…mňam!) se nic měnit nebude, stejně jako na šestistupňovém manuálu, sedadlech Recaro nebo na kolech Citic Dicastal. I tak prý bude stát za to vůz vydražit, protože edice Laguna Seca má být velmi omezená a v budoucnu tím pádem velmi žádaná mezi sběrateli.

Fotogalerie

  • Ford Mustang Boss 302 Laguna Seca jde do dražby: fotka 1
  • Ford Mustang Boss 302 Laguna Seca jde do dražby: fotka 2
  • Ford Mustang Boss 302 Laguna Seca jde do dražby: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.