Ford Mustang 2010: stádo osmi poníků pro SEMA Show

Ford Mustang 2010: stádo osmi poníků pro SEMA Show: titulní fotka Ford Mustang prodělal pro modelový rok 2010 rozsáhlou modernizaci, kterou automobilka označuje za nový model. K podpoře prodeje má přispět i osm upravených vozů na letošní SEMA Show.

Podoba Fordu Mustang v provedení pro modelový rok 2010 byla odhalena již koncem loňského roku a díky šedým dovozcům se v něm prohání i pár šťastlivců po českých silnicích.

Ford ovšem nemůže spát na vavřínech a musí bojovat s konkurencí v podobě Chevroletu Camaro a Dodge Challenger. Nejlepším místem pro odhalení potenciálu nového Mustangu je samozřejmě SEMA Show pořádaná na začátku listopadu.

Právě na této přehlídce v Las Vegas se představí osm upravených Mustangů, jejichž vzhled i výkony jsou výsledkem práce osmi úpravců.

3dCarbon prozatím odhalila podobu evoluce svého bodykitu pro modelové roky 2005 až 2009. Pod červeným lakem s bílými pruhy na kapotě se ukrývá výrazně upravená karoserie, která svou přídí mírně připomíná ostré verze od společnosti Shelby.

Galpin Auto Sports se jako jediný pustil do úprav kabrioletu a do Las Vegas přiveze Mustang v kombinaci modrého a černého laku. Změny na karoserii představují nový agresivní přední nárazník, vytažené blatníky a nová kapota, pod níž se ukrývá kompresorem přeplňovaný osmiválec o výkonu 550 koní (405 kW). Nad sedadly se klene ochranný oblouk, který patří k výkonným Mustangům s plátěnou střechou od šedesátých let.

H&R Special Springs se samozřejmě zaměřil na úpravy podvozku a vybavil Mustang sportovním odpružením. Úpravy exteriéru se omezují na litá kola, nepřehlédnutelný spoiler na zádi, světelné diody v předním nárazníku a temně modrý lak karoserie.

Paul’s High Performance přestavěl Mustang GT modelového roku 2010 na speciál pro závody ve zrychlení na čtvrt míle. U světle modrého Mustangu s vyvýšenou kapotou je vše podřízeno dosažení co nejlepšího času při zrychlení na dráze dlouhé 400 metrů.

Steeda Autosports přiveze svou novou úpravu Q350 v červeném laku s černou kapotou. Tato verze Mustangu od společnosti, která nabízí zvýšení výkonu až na 650 koní (478 kW), má disponovat 350 koňmi (258 kW) a bude zaměřena především na dobrou ovladatelnost a každodenní použitelnost. Samozřejmostí je kompletní bodykit, nová litá kola a úpravy interiéru zvyšující exkluzivitu.

Street Scene Equipment se zaměřuje spíše na úpravy pick-upů a optický tuning. Tomu svým způsobem odpovídá i její úprava Mustangu, který upoutá pozornost především svým žlutým lakem, novým předním nárazníkem, litými koly a výrazně sníženou světlou výškou.

Vaughn Gittin Jr. je nadaný americký drifter a pro SEMA Show si připravil černý Mustang RTR, při jehož úpravách vycházel ze svých zkušeností s Mustangem připraveným na driftování. Tento stroj má nabídnout výkon 550 koní (405 kW) a řadu karosářských dílů z karbonu.

Ford Vehicle Personalization představí širokou řadu vlastního příslušenství. Tmavě šedý metalický lak ve spojení s 20palcovými litými koly ve zlaté barvě a řada dalších prvků na posledním z osmi upravených Mustangů údajně inspiroval svět módy a značky jako Prada a Balenciaga.

Ke každému vozu pro letošní SEMA Show byly uvolněny jen první krátké informace a bližší technické specifikace nebo popisy provedených úprav mají být odhaleny až během přehlídky.

Fotogalerie

  • Ford Mustang 2010: stádo osmi poníků pro SEMA Show: fotka 1
  • Ford Mustang 2010: stádo osmi poníků pro SEMA Show: fotka 2
  • Ford Mustang 2010: stádo osmi poníků pro SEMA Show: fotka 3
  • Ford Mustang 2010: stádo osmi poníků pro SEMA Show: fotka 4
  • Ford Mustang 2010: stádo osmi poníků pro SEMA Show: fotka 5
  • Ford Mustang 2010: stádo osmi poníků pro SEMA Show: fotka 6
  • Ford Mustang 2010: stádo osmi poníků pro SEMA Show: fotka 7
  • Ford Mustang 2010: stádo osmi poníků pro SEMA Show: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: No je to trochu jinak %yaroukh 28.10.2009  03:31
Re: No je to trochu jinak oIoo 27.10.2009  19:30
Re: No je to trochu jinak %yaroukh 27.10.2009  16:04
No je to trochu jinak oIoo 27.10.2009  12:23
Vstoupit do diskuse ›