Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou

Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: titulní fotka Ford Motor Company na letošní SEMA Show v Las Vegas vedle řady Mustangů představí i více než tucet dalších upravených automobilů. Návštěvníci se mohou těšit na nový Taurus, Transit Connect, Lincoln MKS a řadu dalších.

Modrý ovál vedle osvědčeného Mustangu sází při své prezentaci v Las Vegas i na další modely ze své nabídky. Návštěvníci letošní SEMA Show se mohou těšit na Ford Edge RallyE od Santini Paint. Tento úpravce zkombinoval karosářské doplňky od 3dCarbon s klasickou britskou závodní zelenou a bílými asymetricky umístěnými pruhy.

Po crossoveru následuje smečka upravených pick-upů F-150, které svými prodejními úspěchy převyšují i Mustang. První z nich od Daddyz Kustomz zaujme především rappery. Červenočerný pick-up s čtyřdveřovou kabinou sice stojí na 24palcových kolech, ale je proklatě nízko nad zemí, takže se hodí jen ke korzování po širokých amerických ulicích, kde bude zaručeně přitahovat pozornost.

Malibu Customz se u Fordu F-150 zaměřili pouze na lak karoserie a brnkají na vlasteneckou strunu Američanů. Pick-up s názvem Freedom Truck si vzal do parády umělec Mickey Harris, který z něj vytvořil pojízdnou poctu všem lidem, kteří slouží nebo sloužili v amerických ozbrojených silách.

Superlift Suspension Systems udělal přesně to, co slibuje jeho jméno a zvýšil světlou výšku picku-upu pro zlepšení jízdních vlastností v terénu. Povrchová úprava dává jasně najevo spojenectví s firmou Mattel a autíčky HotWheels. Tento Ford F-150 si bude moci dovolit každý, ale jen v měřítku 1:64.

Ford Vehicle Personalization si připravil F-150 Project FX2 Sport 6.2L H.O., který je ukázkou firemního příslušenství. Červený pick-up se zlatými doplňky je velmi silnou připomínkou druhé generace Fordu F-150 SVT Lightning z let 1999 až 2004, který poháněl přeplňovaný osmiválec o výkonu 380 koní (283 kW).

Poslední upravený pick-up je těžšího kalibru a jedná se o Ford Super Duty DeWALT Contractor, který vznikl ve spolupráci s výrobcem nářadí a má představovat dokonalou mobilní dílnu.

Po pick-upech se představí další crossover v podobě modelu Flex v úpravě společnosti Falken Tires, který připomíná klasické lowridery. Vedle efektního modrého laku mají u tohoto vozu poutat pozornost především 22palcová kola Dayton.

Na své si přijdou i fanoušci amerického modelu Focus s karoserií kupé. Ten se představí ve dvou verzích. Černý vůz přiveze FSWerk, slibující, že pod kapotou bude více než 500 koní (368 kW). Zelené kupé od Creatins&Chrome sází především na svůj lak a bodykit v evropském stylu, který doplňují kola známá i majitelům evrospkého Focusu ST.

Úpravám se nevyhnou ani čtyřdveřové sedany Fusion a Tarus. První z nich je Ford Fusion Hybrid od M&J Enterprises, který má demonstrovat bohatou nabídku funkčních aerodynamických doplňků, snižujících spotřebu paliva.

Společnost MRT se při úpravách Fusionu zaměřila na zábavu za volantem a sedan s černou kapotou má sice jen tovární bodykit, ale pod kapotu se nastěhovalo turbodmychadlo, které má výrazně zvyšovat výkon blíže neurčeného motoru. Zvukový projev má vylepšovat sportovní výfuk.

Třetí a poslední upravený Fusion má na svědomí designér Aaron Vaccar, který se pustil do verze Sport s šestiválcem o objemu 3,5 litru a výkonem 267 koní (196 kW). Cílem tohoto mladého designéra bylo zvýšení sportovního stylu prostřednictvím úprav vzhledu karoserie.

Větší Ford Taurus bude na SEMA Show zastoupen rovněž trojicí upravených vozů. Ze stříbrného sedanu od Tommy Z Design má vyzařovat luxus a sport zároveň. Mobsteel představí Taurus SHO v černém laku na 22palcových kolech, se vzduchovým podvozkem a výfukovým systémem Magnaflow. Od MRT-Direct pochází červený Taurus, jehož úpravce se zaměřil především na sportovnější jízdní vlastnosti.

Závan Evropy bude v Las Vegas představovat dvojice vozů Transit Connect, které jsou v prodeji i v USA. Červený vůz je dílem společností Azentek a Grant Products. Za jeho sportovně stylizovaným exteriérem s 18palcovými koly BBS se ukrývá osobní interiér s vybavením pro kempování, které obsahuje lůžkovou úpravu a malou kuchyň v zavazadlovém prostoru.

Ford Vehicle Personalization upravil užitkovou verzi malého Transitu do podoby, která zaujme především příznivce skateboardingu. Ložná plocha je totiž osazena držákem na skateboardy, jimž dělá společnost audio-video systém a herní konzole s LCD obrazovkou umístěnou v nákladovém prostoru.

V Las Vegas se představí i tři modely luxusní značky Lincoln. Bílý sedan MKS s karbonovými doplňky je dílem Raceskinz, stříbrný MKZ pochází od 3dCarbon a crossover MKT upravil Rick Bottom Designs. U všech Lincolnu bylo cílem zdůraznit jejich zaměření na luxus a zároveň přitáhnout nové zákazníky k značce, kterou stále preferují především klienti v pokročilejším vě­ku.

Fotogalerie

 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 1
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 2
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 3
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 4
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 5
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 6
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 7
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 8
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 9
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 10
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 11
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 12
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 13
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 14
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 15
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 16
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 17
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 18
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 19
 • Ford i Lincoln se na SEMA Show předvedou: fotka 20

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Cambodia aporkatonoila 15.03.2013  13:23
Vstoupit do diskuse ›