Ford GT po zásahu Heffner Performance

Ford GT po zásahu Heffner Performance: titulní fotka Ford GT je již ve svém sériovém provedení více než dostatečně výkonným strojem, ale Jason Heffner a Camilo Pardo z něj společnými silami dostali ještě pár koníků navíc.

Ford GT sice již není na seznamu sériově vyráběných automobilů, ale vzhledem ke svým výkonům i vzhledu bude už navždy patřit k těm nejžhavějším zástupcům modrého oválu na běžných silnicích.

Společnost Heffner Performace, kterou vede Jason Heffner, se nebojí sáhnout na techniku těch nejslavnějších značek a z jejích bran vyjelo například přeplňované Lamborghini Gallardo. Nyní se zaměřila na Ford GT a s jeho úpravou vypomohl i samotný Camilo Pardo, který stál v čele vývojového týmu sériového Fordu GT.

Dvoumístný supersport má v produkčním provedení před zadními koly uložen přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 5,4 litru s výkonem 557 k (410 kW) a točivým momentem 678 Nm. Síla motoru je k zadním kolům přenášena prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky, která umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,77 s a dosažení maximální rychlosti 341 km/h.

Ford GT v úpravě Heffner Performance má osmiválec dopovaný dvojicí turbodmychadel a dosahuje maximálního výkonu přes 900 koní (662kW). Podle údajů úpravce tento výkon stačí k tomu, aby se Ford pohyboval rychlostí 200 mph (320 km/h) za 19,0 s. Kde se ručička rychloměru zastaví při dosažení maximální rychlosti bohužel zatím nejsou žádné bližší informace. Vzhledem k vyššímu výkonu motoru je upraveno nastavení podvozku a převodovka je vybavena chladičem Setrab.

Kromě úprav provedených na technice Fordu GT byl lehce vylepšen i design exteriéru, jehož barevné provedení nyní ještě více odkazuje na závodního předka ze šedesátých let. Agresivnější vzhled dotvářejí černá litá kola značky BBS a také záď upravená ve stylu původního konceptu.

Zájemci o červenobílý Ford GT od Heffner Performance si momentálně mohou nechat zajít chuť, protože byl upraven pouze jeden stroj, který byl prodán během krátké chvíle po svém odhalení na Ford GT National Rally III.

V současnosti se pánové Jason Heffner a Camilo Pardo připravují na další spolupráci, jejímž výsledkem se má stát prozatím blíže neurčený projekt.

Fotogalerie

  • Ford GT po zásahu Heffner Performance: fotka 1
  • Ford GT po zásahu Heffner Performance: fotka 2
  • Ford GT po zásahu Heffner Performance: fotka 3
  • Ford GT po zásahu Heffner Performance: fotka 4
  • Ford GT po zásahu Heffner Performance: fotka 5
  • Ford GT po zásahu Heffner Performance: fotka 6
  • Ford GT po zásahu Heffner Performance: fotka 7
  • Ford GT po zásahu Heffner Performance: fotka 8
  • Ford GT po zásahu Heffner Performance: fotka 9


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Heffners %Elfer911 02.12.2008  13:34
Vstoupit do diskuse ›