Ford Focus ST Mountune - čekání na RS

Ford Focus ST Mountune - čekání na RS: titulní fotka Pokud nechcete nebo nemůžete čekat na druhou generaci Focusu RS, zkuste téměř tovární tuning "estéčka".

Dá se vcelku očekávat, že nový Focus RS bude opravdu pořádná pila. Dá se ale také předpokládat, že se na něj vytvoří pořadníky a pokud jste nebyli rychlí a neobjednali si auto v předstihu, možná si na něj budete muset docela dlouho počkat. Tak což takhle skočit do továrního kitu Mountune, který dokáže trochu nadopovat verzi ST?

Pokud vám Mountune nic neříká, jde o britské zastoupení firmy Roush a právě tato firma se opět dohodla s Fordem, že připraví úpravu verze ST, na kterou se bude vztahovat plná tovární záruka, což je nepochybně ideální stav věcí v případě, že byste tuning rádi, ale nechcete nic riskovat. Kit od Mountune zahrnuje větší mezichladič, vzduchový filtr s lepší průchodností a přeprogramovanou řídicí jednotku. Tohle stačilo ke zvýšení výkonu z 225 k (165 kW) na 260 k (191 kW) a k navýšení točivého momentu z 320 na 400. Díky tomu došlo ke zlepšení akcelerace na stovku za 5,9 s ,což představuje zlepšení o 0,9 s.

Kit lze namontovat výhradně v síti britských prodejců Fordu na nové i dříve prodané Focusy ST, jeho cena činí 1120 liber a je na něj poskytována záruka od jednoho do tří let (patrně s ohledem na stáří upravovaného vozu).

Fotogalerie

  • Ford Focus ST Mountune - čekání na RS: fotka 1
  • Ford Focus ST Mountune - čekání na RS: fotka 2
  • Ford Focus ST Mountune - čekání na RS: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Mountune FFRR 17.09.2008  17:19
Vstoupit do diskuse ›