Ford Focus RS: Zvěstování krále

Ford Focus RS: Zvěstování krále: titulní fotka Už žádné zbytečné naděje a zklamané povzdechy, Ford oficiálně potvrzuje příchod vozu, který se v hierarchii modelové řady Focus postaví nad ST.

Na prezentaci facelitovaného Fordu Focus v Nice se při večeři začal v osazenstvu šířit uznalý úsměv. Nevěděl jsem proč. Tyhle debaty u stolu s lidmi od automobilek mi vůbec nevadí, naopak, někdy se dovíte velice zajímavé informace. V ten den jsem však pořád odbíhal k internetu, takže všechny drby šly mimo mě. Právě když jsem seděl u počítače, vybafnut na mě kolega – „bude RS“.

Když jen trochu sledujete počínání Fordu, nemohlo vám uniknout, že tyhle „zaručené“ zprávy o přípravě nejvýkonnějšího Focusu tady už byly. Několikrát. Takže se naučíte brát je s rezervou. Ford se prostě nemohl rozhodnout, jestli se to vyplatí, je veřejným tajemstvím, že na první generaci modelu RS nevydělal nic a mluví se dokonce o dotované produkci. Ale nechme spekulace stranou. Z dalšího kolegu totiž, ještě dříve než jsem strávil první oznam, vypadlo – „Tentokrát doopravdy, mají to skoro hotové“.

Zveřejněním první oficiální fotky Ford právě potvrdil, že to nebyla jen další kachna. A je celkem vtipné, že na to jde stejně jako v Subaru. Marketing Fuji Heavy Industries také ukázal nejdříve auto vystupující ze tmy, které oznamovalo, že o příchodu nejsou pochybnosti, ale vyvolávalo další otázky ohledně vzhledu. A o to právě jde. Vyvolat zájem a dohady.

Ačkoliv momentálně nevíme o technice nic, lze předpokládat, že vůz dostane přeplňovaný pětiválec 2,5 l z modelu ST, ale jeho výkon by měl být zvýšený z 225 na minimálně 280 koní. Nepřekvapilo by nás, pokud by se vyšplhal až na 300 koní, aby měl minimálně papírový náskok před Imprezou WRX STi a Lancerem Evolution X. Už s ohledem na konkurenci by bylo zvláštní, kdyby Focus RS nedostal pohon všech kol. Premiéra Fordu Focus RS se očekává na jarním autosalonu v Ženevě 2008.

Fotogalerie

  • Ford Focus RS: Zvěstování krále: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: moje ST "neregistrovaný" 22.04.2008  20:27
mno konečně MCsDriver 20.01.2008  18:38
go go go chocolattestarfish 30.12.2007  17:01
Konečně Mario007 22.12.2007  20:02
koloi poloi 22.12.2007  18:19
moje ST ffst 19.12.2007  09:30
Vstoupit do diskuse ›