Ford Fiesta ST500 Special Edition - pouze pro Británii

Ford Fiesta ST500 Special Edition - pouze pro Británii: titulní fotka Než se na trhu objeví nová Fiesta ST, ještě to chvíli potrvá. Tak lepší stará v hrsti, než nová v nedohlednu. V Británii se navíc objevila speciální série té stávající.

Automobilky mají ten zlozvyk, že sportově laděné verze představují v drtivé většině případů až s určitým zpožděním po zahájení prodeje nového modelu. Bude sporťák za rok? Nebo snad až za dva? Třeba taková nová Fiesta už měla světovou premiéru v březnu v Ženevě, ale estéčko je zatím ve hvězdách. Je tu ovšem stále to stávající, a to v životní formě, vychytané a odladěné. Navíc, byť pouze pro britský trh, v limitované edici ST500. To číslo ale není vzpomínkou na doby, kdy Ford číslem za ST označoval počet koní ;-), dává totiž najevo, že jde o pětisetkusovou omezenou sérii.

Co se oné „omezenosti“ týče, spočívá v lakování speciální černou barvou Panther, kterou doplňují černá sedmnáctipalcová kola s 11 paprsky a rudě lakované brzdové třmeny, které se u Fiesty objevují vůbec poprvé. Na kapotě jsou nalepeny stříbrné proužky ve tvaru písmene U, připomínající válečné zbarvení Escortu RS2000 z 80. let minulého století a stříbrný dekor nesou i boky vozu. V kabině najdete karbonové dekory, kožená vyhřívaná sportovní sedadla a audiosoustavu Sony. Základní cena této verze začíná na 15 000 librách.

Fotogalerie

  • Ford Fiesta ST500 Special Edition - pouze pro Británii: fotka 1
  • Ford Fiesta ST500 Special Edition - pouze pro Británii: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.