Ford Fiesta S1600 Limited Edition: snazší čekání na ST?

Ford Fiesta S1600 Limited Edition: snazší čekání na ST?: titulní fotka Sportovní Fiesta ST je stále v nedohlednu, nicméně v Británii mají další náplast, kterou se snaží tuhle díru v nabídce zalepit.

Já vím, že když Ford řekne, že na příchod sportovní Fiesty není vhodné klima, tak to zřejmě myslí vážně. Ale co my víme, jestli náhodou ten pravý okamžik už potichu nepřichází? Každopádně se odmítáme smířit s tím, že auto, které patřilo na samotnou špičku kategorie hot-hatch, je aktuálně bez následníka.

Což o to, v Británii mohou být v klidu. Tam je k mání auto, co se sice ST nejmenuje, ale díky úpravě od Mountune se za ST považovat dá. Jenže co ve zbytku Evropy?

Zatímco v našich luzích a hájích je stále mrtvo, v UK připravil Ford další speciální jakosportovní omezenou sérii Fiesta S1600. Celá úprava je čistě o vzhledu, jenž se také opravdu povedl. S1600 lze mít v bílém nebo modrém laku s kontrastními závodními proužky, 17" koly, předním spoilerem, prahovými nástavci, střešním spoilerem a difuzorem. Verze s dieselem je vybavena 16" ráfky. Ano, s dieslem… V nabídce je tahle limitka buď s turbodieselem 1,6 l o výkonu 95 koní nebo, co je příjemnější, s benzinovou 120koňovou šestnáctistovkou. A jak už bylo řečeno, S1600 lze zkombinovat s Mountune kitem, zvyšujícím výkon na 140 koní a přidávajícím sportovní podvozek. To už může být tak trochu Fiesta ST…

V kabině jsou připravena vyhřívaná kožená sedadla s viditelnými stehy, kožený volant, hlavice řadičky a madlo ruční brzdy, hliníkové pedály a jakési sportovní koberečky. Edice vznikne v 650 kusech.

Fotogalerie

  • Ford Fiesta S1600 Limited Edition: snazší čekání na ST?: fotka 1
  • Ford Fiesta S1600 Limited Edition: snazší čekání na ST?: fotka 2
  • Ford Fiesta S1600 Limited Edition: snazší čekání na ST?: fotka 3
  • Ford Fiesta S1600 Limited Edition: snazší čekání na ST?: fotka 4
  • Ford Fiesta S1600 Limited Edition: snazší čekání na ST?: fotka 5
  • Ford Fiesta S1600 Limited Edition: snazší čekání na ST?: fotka 6
  • Ford Fiesta S1600 Limited Edition: snazší čekání na ST?: fotka 7
  • Ford Fiesta S1600 Limited Edition: snazší čekání na ST?: fotka 8
  • Ford Fiesta S1600 Limited Edition: snazší čekání na ST?: fotka 9


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.