Ford Fiesta B-Spec: nová hračka od Ford Racing

Ford Fiesta B-Spec: nová hračka od Ford Racing: titulní fotka Zájemci o laciné závodění dnes už mohou sáhnout i po kitu od Ford Racing, měnící fiestu v okruhový speciál.

Vznik kategorie B-Spec je aktivita, kterou v Evropě můžeme Američanům tiše závidět. Na bázi sériových malých aut vznikne prostřednictvím jen opravdu lehkých a finančně nepříliš náročných úprav závodní auto, homologované pro závodění v sériích SCCA a Grand-Am.

U zrodu této třídy stály krom SCCA také Mazda a Honda, které jako první ukázaly své modely Mazda 2 a Fit, později se připojily také značky Toyota, Kia a Mini. Nyní skupinku doplňuje Ford a to už je hodně slušná možnost výběru, o atraktivitě závodů, dané účastí šesti růuných aut, nemluvě.

Na fiestu lze koupit naprosto vše, co je pro homologaci, respektive závodění, potřeba, od tažného háku, přes ochrannou klec a závodní sedadla až po kola, pneumatiky a kompletní sportovní podvozek. Ani vás snad nebudu dráždit informací o pořizovací ceně… A nebo jo – zájemce bude stavba stát 25.000 dolarů včetně ceny auta. Prostě dáte ani ne půl mega a už lítáte jako Chiron…

Fotogalerie

  • Ford Fiesta B-Spec: nová hračka od Ford Racing: fotka 1
  • Ford Fiesta B-Spec: nová hračka od Ford Racing: fotka 2
  • Ford Fiesta B-Spec: nová hračka od Ford Racing: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.