Ford EcoSport pro Brazílii: Vybere si snad každý

Ford EcoSport pro Brazílii: Vybere si snad každý: titulní fotka Ford přivezl na brazilský autosalon trojici konceptů modelu EcoSport. Rozmanitá nabídka si získá snad každého zájemce o malé SUV.

Není třeba více rozvádět, jak jsou malá SUV u zákazníků oblíbená. Evropa se po nich může utlouct a Amerika, kde zatím ještě tak moc nehrají hru o výrobě co nejmenšího přeplňovaného motoru, je na tom podobně. Podívejme se nyní, co si v tomto ohledu připravil Ford pro autoshow v brazilském Sao Paulu.

Zaměříme se hlavně na malé SUV EcoSport, které zanedlouho dorazí i do Česka. V první řadě se zde představí verze pro ty, kteří nemají na Frod F-150 Raptor, ale líbí se jim do té míry, že jsou ochotni přijmout jeho hlavní designové prvky právě na EcoSportu. Maska blankytného konceptu přesně kopíruje masivní pick-up, kola jsou patnáctipalcová, navíc obtažená výraznými lemy blatníků. Možná bychom si odpustili nevzhlednou nálepku na zadních dveřích, název je však úplně dokonalý – Storm!

Druhá verze již nepomýšlí na tvrdý terén, ale především na luxus. Jmenuje se EcoSport Beauty a je zahalena do matného oranžového odstínu. Uvnitř je to navíc paráda – čtyři samostatná sedadla, DVD přehrávač, navigace a kůže. Vůz stojí na osmnáctipalcových kolech a hodně mu to sluší, není to ale nic pro „kravaťáky“.

Posledním brazilským dílkem skládačky je verze Beast, tedy něco pro mladé řidiče, kteří se chtějí hlavně bavit. Líbí se nám použití osmnáctipalcových litých kol z Fordu Mondeo, barevná kombinace karoserie a také střešní kaplička, kterou se u rallye vozů přivádí do kabiny čerstvý vzduch.

Prozatím nepadlo nic o výrobě byť jednoho ze tří brazilských konceptů, my však máme jasno: chceme EcoSport Storm, protože nemáme na Raptor.

Fotogalerie

  • Ford EcoSport pro Brazílii: Vybere si snad každý: fotka 1
  • Ford EcoSport pro Brazílii: Vybere si snad každý: fotka 2
  • Ford EcoSport pro Brazílii: Vybere si snad každý: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.