Ford 1934 EcoBoost Hot Rod: časy se mění

Ford 1934 EcoBoost Hot Rod: časy se mění: titulní fotka Klasické americké hot rody dříve vznikaly jako kombinace motorů, šasi, náprav a karoserií starých vozů, jejichž cílem byla především rychlá jízda. Dnes jsou hot rody využívány i samotnými automobilkami pro prezentaci novinek.

Nejnovějším důkazem je kupé Ford z roku 1934, které se představí příští týden na SEMA Show v Las Vegas. Na první pohled se jedná o klasiku třicátých let upravenou do podoby hot rodu let šedesátých, jenže pod kapotou není atmosférický osmiválcový smallblock ale přeplňovaný šestiválec EcoBoost.

Ford se snaží přesvědčit americkou veřejnost o výhodách downsizingu všemi možnými cestami. Jednou z nich je i předvedení hot rodu, zpod jehož skromné kapoty vykukuje na svět přeplňovaný vidlicový šestiválec twin-turbo EcoBoost o objemu 3,5 litru naladěný na výkon 400 koní (294 kW) a točivý moment 542 Nm.

Automobilka o tomto motoru, který je s výkonem 365 koní (269 kW) montován do sériového Taurusu SHO a s výkonem 355 koní (261 kW) do řady nových modelů značky Lincoln, prohlašuje, že nabízí srovnatelný výkon jako atmosférický osmiválec o objemu 5,0 litru zatímco spotřeba paliva je o 20 % menší.

EcoBoost Hot Rod je společným dílem několika firem, Ford Motor Company je dodavatelem pohonné jednotky, zatímco od Steve’s Auto Restoration pochází zcela nová replika karoserie kupé Ford z roku 1934. Tato karoserie je výjimečná tím, že je stejně jako originál vyrobena z ocelového plechu, protože v současnosti výrobci hot rodů často využívají pouze laminátové repliky původních karoserií.

Montáž a dokončení vozu je dílem společnosti Detroit Street Rods, která musí spojit karoserii s klasickým žebřinovým rámem a zamontovat motor s pětistupňovou manuální převodovkou Tremec TKO. Stylový interiér se světlým čalouněním má poskytovat komfort současnosti s klimatizací a elektricky ovládanými okny.

Fotogalerie

  • Ford 1934 EcoBoost Hot Rod: časy se mění: fotka 1
  • Ford 1934 EcoBoost Hot Rod: časy se mění: fotka 2
  • Ford 1934 EcoBoost Hot Rod: časy se mění: fotka 3
  • Ford 1934 EcoBoost Hot Rod: časy se mění: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Hot hot hot Hot 30.10.2009  14:55
Vstoupit do diskuse ›