FlatBack Mustang: specialita od CGS Motorsports

FlatBack Mustang: specialita od CGS Motorsports: titulní fotka Jednou z prvních ohlášených speciálních staveb pro letošní SEMA Show je FlatBack Mustang, který se stane společným dílem firem CGS Motorsports a SS Design.

2009 SEMA Show se bude konat v Las Vegas až v prvním listopadovém týdnu, ale to nijak nebrání společnosti CGS Motorsports v představení budoucí podoby upraveného Mustangu.

Za vzhled šedočerného kupé bude zodpovědný designér Sean Smith ze společnosti SS Design. Mustang pojmenovaný FlatBack dostane speciální matný lak a nové karosářské díly dodá společnost Roush. Do blatníků se mají nastěhovat 22palcová kola Colorado připravená speciálně pro tento vůz.

FlatBack nemá ohromovat jen tím, jak vypadá, ale i výkonem svého motoru a jízdními vlastnostmi. CGS Motorsports v tiskové zprávě uvádí, že pod kapotu se nastěhuje kompresor od Whipple Superchargers. Osmiválec Mustangu o objemu 4,6 litru tak bude určitě disponovat výrazně větším stádem než je standardních 315 koníků (232 kW).

Podvozek se dočká nových tlumičů a pružin od společnosti KW, které se mají postarat o sportovnější jízdní vlastnosti i výrazné snížení světlé výšky. Bezpečné a rychlé zastavování budou mít na starosti závodní brzdy Baer. Úpravám samozřejmě neunikne ani interiér, do nějž se nastěhují nová sportovní sedadla Recaro.

CGS Motorsports není klasickým úpravcem, ale její hlavní činností je výroba a vývoj nových výfukových systému a sání pro starší modely osobních automobilů, SUV a pick-upů amerických značek, kterým mají její produkty pomoci k vyššímu výkonu. Upravený Mustang tedy poslouží především jako lákadlo návštěvníků SEMA Show na stánek této firmy.

Fotogalerie

  • FlatBack Mustang: specialita od CGS Motorsports: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Vyčpělé %yaroukh 06.09.2009  17:32
no.. HEMI 12.08.2009  23:05
Re: Vyčpělé NSX DL 12.08.2009  16:39
Vyčpělé TeeJay 12.08.2009  11:35
Vstoupit do diskuse ›