Fiesta: hlavní trumf Fordu na letošní SEMA

Fiesta: hlavní trumf Fordu na letošní SEMA: titulní fotka Americký Ford vnímá fiestu jako vhodný objekt zájmu tuningových firem a proto z ní hodlá udělat hlavní hvězdu svého stánku na listopadové aftermarketové výstavě SEMA.

Z testů na auto.cz určitě víte nebo alespoň tušíte, že v Evropě navržená a vyvinutá fiesta je jedno z nejlepších aut pro řidiče ve své kategorii a jeho jedinou výraznější pihou na kráse je absence sportovních verzí ST, potažmo RS.

Nic takového ale rozhodně nemusí trápit americké zákazníky – malý ford jim nabídne takové svezení, jako jen málokteré auto téhle velikosti a absenci výkonu si pořeší vlastními silami tuningové firmy. V to alespoň věří Ford, který se chystá letošní výstavu SEMA postavit především (i když určitě ne výhradně) právě na fiestách.

Potřebný impuls by měl světu tuningu dát koncept, postavený Fordovou divizí Racing Performance Parts, jenž bude mít pod kapotou přeplňovaný motor EcoBoost 2,3 l, postavený na bázi produkčního dvoulitru, vyladěný na 350 koní. Součástí úpravy se stanou i brzdy Brembo, tlumiče Ohlins, výfuk Ford Racing, 17" kola a zkrácené řazení.

Tovární fiesta ale nebude na výstavě jediná, společnost jí bude dělat ještě sedm dalších kreací. Ford Vehicle Personalization ukáže bílý koncept s bílými koly, vybavený originálním příslušenstvím, Universal Technical Institute staví modrošedé auto se speciálním lakem DuPont, elektronicky řízeným vzduchovým podvozkem, 18" koly a brzdami Baer.

Jedovatě zelená fiesta pochází od 3dCarbon a jde čistě o stylingovou záležitost, stejně jako v případě racingově vyhlížející červené fiesty, ta má ale ještě navíc sportovní sání, výfuk a její elektronika je propojena s iPadem. Zelené auto od H&R o sobě zatím nic bližšího neprozrazuje.

Červená fiesta s černou kapotou pochází od firme Steeda, která ji vybavila vlastním kitem přímého studeného sání, novými pružinami, upravenými tlumiči, silnějšími stabilizátory a rozpěrou předních tlumičů. Poslední kousek připravuje FSWerks a dostal kompletní bodykit, dvoudílná kola upravené sání a výfuk.

Fotogalerie

  • Fiesta: hlavní trumf Fordu na letošní SEMA: fotka 1
  • Fiesta: hlavní trumf Fordu na letošní SEMA: fotka 2
  • Fiesta: hlavní trumf Fordu na letošní SEMA: fotka 3
  • Fiesta: hlavní trumf Fordu na letošní SEMA: fotka 4
  • Fiesta: hlavní trumf Fordu na letošní SEMA: fotka 5
  • Fiesta: hlavní trumf Fordu na letošní SEMA: fotka 6
  • Fiesta: hlavní trumf Fordu na letošní SEMA: fotka 7
  • Fiesta: hlavní trumf Fordu na letošní SEMA: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.