Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev

Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev: titulní fotka Budou se v Brazílii fandové Fiatu mít lépe, než u nás? Pokud se do výroby dostanou tyhle dva koncepty, tak možná ano.

Byly doby, kdy měl fanda otevřených aut u Fiatu docela žně. V nabídce bylo Punto Cabrio a na roadster Barchetta dodnes s nostalgií vzpomínám. Je velká škoda, že skončil bez nástupce, za cenu na sklonku životního cyklu by mohl mluvit do prodejů otevřených aut s úspěchem i teď.

Zato nyní to za moc nestojí. Jediným otevřeným autem v nabídce italské značky je dnes Fiat 500C a tak můžeme jen tiše závidět Brazilcům, jimž se už příští týden na Sao Paulo Auto Show představí studie Uno Roadster. Dvoumístné autíčko má roztomile drsný kukuč a je sympaticky hranaté a kromě poměrně agresivního bodykitu dostalo i 17" kola. Slibně vypadá i motorizace – přeplňovaná čtrnáctistovka dává výkon 152 koní (112 kW). Foto interiéru ale prozrazuje vysoký posaz, i přesto ale tomto projektu určitě držím palce, třeba dodá Italům kuráž ke spáchání něčeho podobného i pro naše potřeby.

Sekundovat mu na výstavě bude také jemně ospoilerované Uno Sporting, které se drží poněkud více při zemi a patrně má větší šanci dostat se do výroby. Výkon 85 koní (63 kW) z atmosférické čtrnáctistovky nebude asi zrovna garantem adrenalinového svezení, nicméně sportovní podvozek snížený oproti běžným unům o 20 mm a větší 15" kola s pneumatikami 185/60 by se mohly postarat o spoustu zábavy za volantem. Ale abych byl fér – co se sportovních verzí týče, evropský Fiat na tom určitě nebyl nikdy tak dobře, jako v současnosti, takže závidět sportinga opravdu nemusíme. Jen ta otevřená auta…

Fotogalerie

  • Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev: fotka 1
  • Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev: fotka 2
  • Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev: fotka 3
  • Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev: fotka 4
  • Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev: fotka 5
  • Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev: fotka 6
  • Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev: fotka 7
  • Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev: fotka 8
  • Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev: fotka 9
  • Fiat Uno Roadster a Uno Sporting Study: horká jihoamerická krev: fotka 10


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
profibet.cz profibet.cz 24.10.2010  02:52
Vstoupit do diskuse ›